اخبارجهان

شمار کشته شدگان حمله تروریستی بر یک مسجد در پشاور به ۵۹ تن رسید

کابل، ۱۱ دلو ، باختر
رئیس پولیس پشاور، اعلام داشته است که شمار کشته شدگان حمله انتحاری دیروز، بر یک مسجد در آن شهر به ۵۹ تن رسیده است و ۱۵۷ تن دیگر زخمی شده اند.
معظم جاه انصاری رئیس پولیس این ایالت به خبرنگاران گفته است: شماری کشته شدگان انفجار روز دوشنبه درپشاور به ۵۹ نفر رسید و ۱۵۷ تن دیگر مجروح اند و احتمال ازدیاد تلفات وجود دارد، زیرا وضعیت صحی شماری از مجروحین وخیم است.
انصاری گفته است که حادثه ناشی از یک حمله انتحاری است و پولیس ،در صدد تثبیت هویت او است.
این حادثه دیروز، در مسجد در منطقه ‹آن لاین پولیس› شهر پشاور رخ داد٬ از این مسجد که در کنار تاسیسات پولیس در پشاور موقعیت دارد، بیشتر افراد پولیس ،استفاده می کنند.
شاهدان عینی گفته اند که انفجار درست زمانی رخ داد که امام تکبیر گفت٬ پولیس به این باور است که انتحار کننده در صف اول نمازگزارن جا گرفته بود.
محمد عاصم سخنگوی شفاخانه لیدی ریدنگ پشاور هم شمار مجروحین را از ۱۵۷ تن دیگر ذکر کرده است و گفته است که اکثریت قربانیان افراد پولیس اند٬ وضعیت صحی شماری از زخمی شدگان خطرناک است، او در عین حال یاد آور شده است که شفاخانه آنان با کمبود خون مواجه است.
شهباز شریف، نخست وزیر پاکستان ،در تویتی از مردم خواسته است که به زخمیان خون فراهم کنند.
امارت اسلامی افغانستان، این حادثه را تقبیح کرده است و گفته است« امارت اسلامی افغانستان حمله بر نمازگزاران در مساجد را محکوم می کند و چنین اعمال را در تضاد با احکام دین مبین اسلام می داند».
این حادثه واکنش های جهانی را هم در پی داشته است. تحلیل سیاسی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا