اخبارجامعه

صدها تن تظاهرکنندگان درکابل، حملۀ طیارۀ بی سرنشین امریکا به کابل را تقبیح کردند

کابل، 19 اسد، باختر
صده ها تن از صرافان، دکانداران و کسبه کاران، امروز در جادۀ سرای شهزادی کابل در واکنش به حملۀ اخیر طیارۀ بی سرنشین امریکا در کابل، با راه اندازی تظاهرات، تجاوز امریکا برحریم کشور را تقبیح کردند.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر؛ دراین تظاهرات حاجی عبدالرحمان زیرک سخنگوی اتحادیه صرافان سرای شهزادۀ کابل، حاجی امین جان خوستی، حاجی محمد یونس مومند سرپرست اتاق تجارت و سرمایه گذاری، شماری از مسئولان اتحادیه های صرافی های کابل و کسبه کاران، به ترتیب صحبت کردند و تجاوز امریکا بر حریم افغانستان را تقبیح کردند.
آنان حملۀ اخیر طیارۀ بی سرنشین امریکا بر کابل را عمل نا روا و تجاوز آشکار بر حریم کشور دانستند و گفتند که افغانستان یک کشور مستقل است و هیچ کشوری حق تجاوز بر حریم افغانستان را ندارد.
سخنرانان افزودند که امارت اسلامی افغانستان با همه کشور های جهان خواهان روابط نیک است و از امریکا خواستند که از دشمنی با افغانستان و مداخله در امور داخلی این کشور دست بکشد.
همچنان آنان تاکید کردند که تعرض به افغانستان درحقیقت تعرض به عزت افغانان است و همه مردم افغانستان با وحدت کامل در دفاع از کشور در کنار امارت اسلامی قرار دارند.
به همین ترتیب این تظاهرات با صدور قطعنامۀ پایان یافت .
باختر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا