اقتصاد

طرح ایجاد شرکت هوایی باختر و اصلاحات در شرکت هوایی آریانا بررسی شد

کابل/۱۳قوس/ باختر
محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان در نشستی، اصلاحات در دآریانا افغان هوایی شرکت  و طرح ایجاد شرکت هوایی باختر را بررسی کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر٬ در این نشست که مسوولان د آریانا افغان هوایی شرکت و ادارۀ تدارکات ملی حضور داشتند، ابتدا ریس د آریانا افغان هوایی شرکت، گزارش خویش را ارائه کرد، گفت که برنامۀ عمل ترتیب شده است و اساسنامۀ شرکت هوایی باختر و برنامه عایداتی آن نیز آماده است.
در این نشست روی طرح خریداری طیاره های مسافربری نیز صحبت شد و رییس د آریانا افغان هوایی شرکت گفت: تلاش می کنیم تا این شرکت به زودی سرپا ایستاده شود.
رییس جمهوری پس از استماع گزارش، بر تحلیل واضح اقتصادی شرکت هوایی باختر تاکید کرد و گفت که در ایجاد این شرکت باید معیارهای بین المللی مدنظر گرفته شود.
وی افزود که بالای برنامه آموزش کادرهای مسلکی به ویژه پیلوتان و طرح همکاری این شرکت با وزارت های دفاع ملی و امور داخله در خصوص انتقال منسوبان شان، کار شود.
همچنان رییس جمهوری به بررسی جدی و اساسی تاسیسات میدان های هوایی در کشور پرداخت و بر معیاری کردن میدان ها، تاکید کرد.
رییس جمهوری تصریح کرد: اصلاحات اساسی در شرکت آریانا به هدف ارائه خدمات بهتر، ارتقا ظرفیت بشری، برنامه تجارتی به منظور ازدیاد عواید و برنامه انتقال حجاح در نظر گرفته شود.
وی با بیان اینکه شرکت هوایی آریانا باید به یک شرکت پُرمنفعت مبدل شود، گفت که این شرکت باید به میدان های بیرون وصل شود.
رییس جمهور غنی خاطرنشان کرد که میدان هوایی بین المللی حامد کرزی منظم شود و صلاحیت نهادهای مسئول در این میدان مشخص باشد. وی افزود که رقابت منفی دآریانا افغان هوایی شرکت  با سایر شرکت های هوایی به رقابت مثبت مبدل شود و روی تامین امنیت میدان های هوایی نیز توجه صورت گیرد. نالان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دکمه بازگشت به بالا