اخبارصحت

عرضه خدمات صحی در کندز به گونۀ بهتر صورت می گیرد

کندز،19 اسد، باختر
مسئولان ولایتی موسسه BFWO یا موسسه رفاه و آینده روشن در کندز می‌گویند که آنان توانستند در طی مدت چهار ماه به هزاران مریض در دوردست ترین ساحات شهر کندز فعالیت‌های صحی ارایه کنند.
هجرت ذکی مسئول ولایتی موسسه رفاه و آینده روشن به آژانس باختر گفت که این موسسه مدت ۴ ماه می‌شود که دوشادوش ریاست صحت عامه کندز فعالیت دارد.
وی افزود که این موسسه در کندز ۷ تیم صحی سیار دارد و این تیم‌ها در نقاط مختلف شهر کندز و ولسوالی‌ های آن ‌ولایت فعالیت می‌نمایند.
ذکی علاوه کرد که تیم‌ های صحی سیار موسسه یاد شده به شمول مرکز کندز در ولسوالی‌ های چهار دره، علی‌آباد، خان‌آباد، قلعه ‌زال و دو تیم در ولسوالی حضرت امام‌ صاحب وجود دارد وعملا در ساحات فعالیت ‌های صحی ارایه می‌نمایند.
وی گفت که تیم‌ های سیار صحی در بخش‌ های خدمات تغذی، تطبیق واکسین، مشوره‌ های روانی و تعلیمات صحی فعالیت می‌ نمایند و در کنارآن برای کودکان سوء تغذی مواد مقوی وادویه صحی نیز توزیع می‌ کنند.
ذکی افزود که روزانه ازسوی هر تیم صحی سیار برای ۸۰۰ تن از مریضان خدمات صحی ارایه و در مجموع از سوی۷ تیم صحی سیار برای ۵۶۰۰ تن از مریضان خدمات صحی عرضه می‌گردد.
در همین حال داکتر نجیب‌الله ساحل رئیس صحت عامه کندز با اینکه از ارایه خدمات صحی موسسات همکار به نیکویی یاد نمود افزود که با روی کار آمدن امارت اسلامی در کندز تمامی ساحات تحت پوشش فعالیت ‌های صحی قرار گرفته و ریاست صحت عامه کندز با همکاری موسسات صحی همکار در دور دست‌ ترین اطراف ولسوالی ‌های ولایت کندز خدمات صحی عرضه می ‌نماید.
اکرم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا