اخبارTOPآموزش

“علمای کرام مشوره های نیک شان را به خاطر پیشرفت وانکشاف تحصیلات عالی ارائه کنند”

 

کابل، 29 قوس، باختر

شیخ الحدیث مولوی ندا محمد ندیم سرپرست وزیر وزارت تحصیلات عالی، در نشست با علمای کرام زون جنوب غرب کشور درقندهار، تاکید کرد که مشوره های نیک آنان در جهت پیشرفت وزارت تحصیلات، شنیده و عملی می شود.

به گزارش آژانس باختر؛ دراین نشست که نزدیک به 700 تن از علمای کرام ولایت های قندهار، هلمند، زابل، دایکندی و ارزگان حضور داشتند، سرپرست وزارت تحصیلات عالی، گفت که علمای کرام باید خود را از نظام جدا ندانند و در کنار نظام شان ایستاده شوند و مشوره های نیک بدهند.

وی افزود که مشوره های نیک علمای کرام شنیده می شود  و به آن عمل صورت می گیرد و از علمای کرام ولایت های زون جنوب غرب کشور خواست که مشور های نیک شان را به منظور پیشرفت وزارت تحصیلات و ارتقای سطح تحصیلات عالی درکشور شریک کنند و در راستای انکشاف و استحکام بخش تحصیلات عالی کشور همکاری کنند.

بعدا مولوی حافظ محمد حامد حسیب معین وزارت تحصیلات عالی، درصحبت هایش در مورد جایگاه و مقام علمای کرام روشنی انداخت و آنان را سرمایه بزرگ معنوی کشور خواند.

همچنان مولوی حیات الله مبارک معاون والی قندهار، در سخنانش  مسوولیت علمای کرام را مهم دانست و در مورد نقش آنان در اصلاح جامعه صحبت کرد.

بعد  نمایندگان علمای کرام ولایت های قندهار، هلمند، زابل، دایکندی و ارزگان، درصحبت کردند و پیشنهاد ها و مشوره های شان در زمینه بهبود هرچه بهتر تحصیلات عالی درکشور ارائه کردند .

همچنان آنان همکاری شان را دراستحکام پایه های نظام اسلامی و پیشرفت وزارت تحصیلات عالی ابراز کردند. باختر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا