اخبارجهان

غرب باید نظم نوین جهان را بپذیرد

کابل، ۲ میزان، باختر
گئورگی مرادوف، نماینده دائم کریمه در دفتر ریاست جمهوری روسیه از کشور های غربی خواست تا نظم نوین جهانی را بپذیرند.
آژانس باختر به نقل از اسپوتنیک، گئورگی مرادوف نماینده دائم کریمه درقصر کرملین در مصاحبه یی اظهار داشت که کشورهای غربی باید با نظم نوین جهانی کنار بیایند، جایی که دولت روسیه نقش یکی از مراکز جهانی را به خود اختصاص داده است.
مرادوف گفت، دشمنان ما باید به وضوح درک کنند که ساختن یک نظم جدید جهانی بدون روسیه، بدون در نظر گرفتن منافع ملی آن، کارساز نخواهد بود. این چیزی است که ما به شرکای سابق خود ثابت می کنیم.
از روز گذشته ریفراندوم درباره پیوستن به روسیه در جمهوری های خلق دونتسک و لوهانسک و همچنین در مناطق خرسون و زاپوروژیا آغاز شده است رای گیری به مدت پنج روز تا ۲۷ سپتمبر ادامه خواهد داشت.
به گفته نمایندگان این جمهوری ها، پیوستن این مناطق به روسیه باعث امنیت سرزمین های آنها و احیای عدالت تاریخی خواهد شد. به نظر آنها، این تصمیم در چارچوب اقدامات تروریستی مداوم توسط کیف و اعضای ناتو، که برای کشتن غیرنظامیان سلاح تهیه می‌ کنند، ضروری است.
ولادیمیر پوتین وعده داد که مسکو از تصمیم ساکنان مناطق آزاد شده حمایت خواهد کرد.
لازم به ذکر است که نظرسنجی انجام شده نشان داده است که اکثریت به اتفاق ساکنان دونتسک و لوهانسک و همچنین مناطق خرسون و زاپروژیا از پیوستن به روسیه حمایت می‌ کنند. ۹۴ ٪ از مردم دونتسک، از آمادگی خود برای شرکت در ریفراندوم به نفع پیوستن به روسیه صحبت کردند. در منطقه لوهانسک ۹۳ ٪ از شهروندان بالغ از این گزینه حمایت کردند، در منطقه زاپروژیا ۸۷ ٪ شهروندان آماده حمایت از این موضوع بوده و در منطقه خرسون نیز ۸۰ ٪.
سید مصطفی میری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا