(DR)اخبار(DR)جامعهTOP(DR)

فیصله کابینه؛ در شهر کابل و در هر صد کیلومتری شاهراه‌های بزرگ مساجد اعمار می‌شود

کابل، ۹ حمل، باختر
به ریاست ملا محمد حسن آخند رئیس‌الوزرای امارت اسلامی افغانستان، جلسه کابینه برگزار شد.
بر اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست عمومی اداره امور به آژانس باختر؛ در این جلسه به وزارت فواید عامه وظیفه سپرده شده است که مطابق پلان این وزارت، در هر صد کیلومتری مسیر شاهراه‌های کشور یک باب مسجد که برای نمازگزاران ذکور و اناث محل جداگانه با تمام ملحقات داشته باشد؛ اعمار و از آنها محافظت کند.
همچنان، کمیسیون اقتصادی امارت اسلامی افغانستان موظف شده است که مالکان تانک‌های تیل مسیر شاهراه بزرگ را بخاطر اعمار مساجد ترغیب کند.
از سوی دیگر، بخاطر اعمار مساجد جدید در شهر کابل به هیئت تحت رهبری معین وزارت ارشاد، حج و اوقاف وظیفه سپرده شده است که جهت اعمار مساجد موقعیت‌های مناسب را انتخاب و به جلسه کابینه ارائه کند.
در جلسه کابینه هم‌چنان معافیت باقیات سهم کرایه مالکان جایدادها در سراسر کشور از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۹طبق پیشنهاد وزارت مالیه تصویب شده است.
در عین‌حال، به وزارت‌های امور داخله و دفاع ملی و ریاست عمومی استخبارات وظیفه سپرده شده است که در مورد چگونگی اعطای جواز حمل اسلحه و استفاده از وسایط زرهی به ارگان‌های ملکی و نظامی بحث کنند و یافته‌های خود را بخاطر اتخاذ تصمیم در جلسه بعدی کابینه ارائه کنند.
از سویی هم، جلسه کابینه طرح هیئت گماشته شده بخاطر وسایط نقلیه بدون اسناد ونظر هیئتی پیرامون الحاق بعضی از مناطق به ولسوالی چنارتوی ارزگان را مورد تائید قرار داده است.
در اخیر، به اداره ملی غذا و ادویه وظیفه سپرده شده است که برای جلوگیری از ورود ادویه غیر معیاری، بی کیفیت و قاچاقی از راه‌های فرعی به کشور، پیشنهاد مشخصی را به ریاست الوزراء ارائه کند و نیز کمیسیون اقتصادی موظف شده است که در همآهنگی با اداره ملی غذا و ادویه موضوع بیلتی ادویه را در اولویت کاری خود قرار بدهد.
وهاج

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا