اخبارجهان

لیز تراس، جهان را به جنگ اتمی تهدید کرد

کابل، ۲ سنبله، باختر
لیز تراس، وزیر خارجه انگلستان و نامزد پیشتاز حزب محافظه کار در اظهاراتی، دستور استفاده از تسلیحات هسته یی را بخشی از اختیارات صدر اعظم دانست و تاکید کرد در صورت لزوم جنگ اتمی راه می اندازد.
آژانس باختر به نقل از روزنامه دیلی میرور انگلیس، لیز تراس وزیر خارجه انگلستان و کاندید پیشتاز حزب محافظه‌ کار در مراسمی با حضور اعضای حزبش در بیرمنگام صدور فرمان استفاده از تسلیحات هسته یی را بخش مهمی از اختیارات صدر اعظم دانست و گفت چنانچه به عنوان صدر اعظم انتخاب شود، اگر لازم باشد جنگ اتمی راه می اندازد.
به نوشته این روزنامه انگلیسی، تراس که به نظر می رسد به شدت در پی جانشینی بوریس جانسون است، در این مراسم بدون هیچ احساسی تاکید کرد که دکمه هسته یی را حتی به قیمت نابودی کل جهان فشار می دهد.
وی سپس در پاسخ به سوال مجری برنامه که پرسید درصورت کسب مقام صدارت و تصمیم نهایی برای یک موضوع دشوار چه می کند، بدون هیچ احساسی گفت دستور استفاده از تسلیحات هسته یی را صادر می کند.
روزنامه مذکور در ادامه مطلب نوشت، وزیر خارجه این انتخاب شوم را یک وظیفه مهم برای صدر اعظم دانست و در پاسخ به سوال مجری برنامه که این تصمیم را به قیمت نابودی جهان دانست، بارها تکرار کرد که من جنگ هسته یی را راه می اندازم و برای اینکار آماده هستم.
سید مصطفی میری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا