ورزش

مارشال محمد قسیم فهیم: مسوولان امور ورزش در کشور ما با در نظرداشت رشد هماهنگ ورزش در جهان، کارکرده اند

کابل/24/قوس/باختر

میدا ن فوتبال غازی ستدیوم کابل امروز چم مصنوعی فرش گردید.

به گزارش آژانس اطلاعاتی باختر، این چمن به ارزش بیشتر از یک ملیون دالر مساعدت قوماندانی نیروهای ائتلاف در کابل چم کاری مصنوعی گردیده  است.

در مراسمی که به همین مناسبت در غازی ستدیوم تدویر یافته بود در آغاز پیام مارشال محمد قسیم فهیم معاون اول ریاست جمهوری توسط محمد یوسف اعتبار رییس دفتر معاون اول ریاست جمهوری قرائت گردیده که در قسمتی ازآن آمده است درخشش ورزشکاران ما در ورزش های رزمی، فوتبال، باستکبال، کرکت و تکواندو بخوبی میرساند که مسوولان امور ورزش در کشور ما با در نظرداشت رشد هماهنگ ورزش در جهان، کارکرده اند و ورزش کاران ما برای اولین بار در تاریخ، از مسابقات جهانی مدال های طلا گرفته اند و القاب قهرمانی و نائیب قهرمانی را کمایی نموده اند.

در پیام اضافه شده است، پیروزی تیم های ملی فوتبال، تکواندو و کرکت کشور ما نشان داد که اگر وسایل و امکانات بیشتر برای ورزشکاران ما فراهم شود شاهد پیروزی های بیشتر ورزشکاران وطن عزیز خود خواهیم بود.

بعداً" محمد ظاهر اغبر رییس کمیته ملی المپیک گفت، ما امروز شاهد افتتاح و بازسازی چمنی هستم که 10 سال قبل کشتار گاه افراد بی گناه بود دست و پا هموطنان بی دفاع در این چمن توسط طالبان مسلح قطع می شد ولی حالا این میدان به ورزشگاه ورزشکاران کشور مبدل گردیده است.

اغبر علاوه نمود این چمن به شکل مدرن و اساس مطابق ستندرد فدراسیون بین المللی فوتبال به مساحت 8000 هزار متر مربع چم مصنوعی فرش شده است.

همچنان در این مراسم پرفیسور صبغت الله مجددی در مورد اهمیت ورزش از دیدگاه دین مقدس اسلام صحبت نمود.

راین کراکر، سفیر ایالات متحده امریکا در کابل و جنرال الن قوماندان عمومی نیروهای ناتودر کابل به همکاری های بیشتر شان در بازسازی افغانستان به خصوص عرصه ورزش تاکید ورزیده اند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published.

دکمه بازگشت به بالا