اخبارجهان

متوقف شدن خطوط ریل و ترانسپورت در انگلستان در پی اعتصاب عمومی

کابل، ۹ میزان، باختر
ده ها هزار تن از کارمندان خطوط ریل انگلستان امروز شنبه در اعتراض به شرایط کاری و دستمزد خود در آنچه بزرگترین حرکت اعتراضی یک قرن گذشته خوانده می شود دست از کار کشیدند.
آژانس باختر به نقل از آژانس خبری ایرنا، در این اعتصاب که برای نخستین بار با هماهنگی جمعی اتحادیه‌ های کارمندان خطوط ریل صورت گرفت، بسیاری از خطوط ریلی متوقف شده است. هیچ ریلی در بسیاری از مناطق حرکت نمی‌ کند و خدمات میان شهرها نیز متوقف شده است.
این درحالیست که کنفرانس سالانه حزب حاکم محافظه‌ کار از امروز در بیرمنگهام آغاز شده و به این ترتیب امکان تردد از پایتخت به این شهر دشوار شده است. با اعتصاب رانندگان ریل ، تنها حدود ۱۱ ٪ از شبکه ریلی در انگلستان فعال است.
این اعتصاب قرار بود ماه گذشته برگزار شود که به دلیل مرگ الیزابت دوم ملکه انگلستان به تاخیر افتاد. طبق برنامه اعلام شده، کارمدان آن بخش از خدمات ریلی که امروز فعال هستند نیز زودتر از برنامه معمول دست از کار کشیده و عملا شبکه ریلی متوقف می شود.
شرکت زیرساخت ریلی انگلستان به مسافرانی که هنوز هم مایل به سفر در روز شنبه هستند توصیه کرده است که فقط در صورت لزوم این کار را انجام دهند و انتظار اختلال در خدمات را داشته باشند. گفته می ‌شود که خدمات خطوط ریل فردا یکشنبه هم با تاخیر آغاز می‌ شود.
این درحالیست که جهش بی ‌سابقه شاخص تورم و افزایش بی سابقه مصارف زندگی در انگلستان، این جزیره را در بدترین شرایط اقتصادی نیم قرن گذشته قرار داده است.
این واقعیت که دورنمایی از بهبود اوضاع دیده نمی‌ شود و مقام های رسمی هم درباره تشدید اوضاع هشدار می ‌دهند، مردم کشور را شوکه کرده است.
سید مصطفی میری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا