اخبارجامعه

مردم در سایه امنیت٬ عاشورا را برگزار کردند

کابل، ۱۷ اسد، باختر
مراسم عاشورا در کشور در فضای امن سپری شد٬ نهاد های امنیتی با تامین امنیت این مراسم توانستند مجال هرنوع حرکت ضد امنیت را سلب کنند
گزارشگر آژانس باختر مینگارد؛ عزا داران حسینی٬ مراسم عاشورا را در کشور دور از ترس و نگرانی سپری کردند.
تدابیر و برنامه ریزی های نهاد های امنیتی این فرصت را مساعد کرد که مراسم عاشورا دور از دغدغه های ضد امنیت در کشور انجام شود.
حوادث چند روز اخیر این بیم و نگرانی را در میان مردم راه داده بود که مراسم عاشورا با مشکلات معین امنیتی روبرو خواهد شد مگر با فضل الهی و
پشت کار نها دهای امنیتی٬ عوامل تکفیر و ترور و تفرقه نتوانستند به مقاصد شان برسند و مجال این را نیافتند که امنیت را مختل کنند.
مردم در همکاری با نهاد های امنیتی در تامین امنیت جان شان و مراسم عاشورا همکاری کردند در کنار آن که این همکاری قابل قدر است٬ هماهنگی میان مردم و نهاد های امنیتی این پیام را داد که ما تسلیم هراس افگنان نمی شوم و به تهدید آنان نه گفته در کنار هم در پناه وحدت ملی ٬همدلی٬ تحمل و هم پذیری دشواری ها را خواهیم پیمود و از برگزاری عاشورا به عنوان آئینی سنتی که قدامت طویل و ارزشمند دارد و درس شجاعت و ایستادگی برای ما نسل های بعدی ما است کوتاه نخواهیم آمد.
مردم با برگزاری عاشورا آنهم در سایه امنیت و اطمینان که از سوی نهاد های امنیتی دریافت کرده بودند تاکید براین کردند که هرگز در برگزاری مراسم و اجتماعات مذهبی شان که می تواند به زندگی ووحدت آن رنگ و بوی تازه بخشد تردید نمیکنند.
حمایت نهاد های امنیتی از مردم و جا گرفتن آنان در کنار مردم٬ به عزا داران حسینی قوت بخشید و روحیه اعتماد به آینده را در میان آنان بیشتر کرده است.
نهادهای امنیتی ثابت کردند که در تامین امنیت موفق اند و مجال دسیسه و توطیه در برابر مردم را نمی دهند. تحلیل سیاسی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا