(DR)اخبارTOP(DR)(DR)تبصره و مرور بر مطبوعات

مروری به نشرات سایت‌های خبری داخلی و خارجی

کابل، ۲۹ اسد، باختر

شماری از سایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند.

گزارش‌گر آژانس باختر، با مرور نشرات این سایت‌ها این گزارش را آماده کرده است: سایت خبری طلوع نیوز زیر عنوان «بزرگداشت از ۱۰۴ مین سال روز آزادی کشور از سوی امارت اسلامی» نوشته کرده است:مقام‌های بلند پایه امارت اسلامی روز شنبه از یکصد و چهارمین سال روز آزادی افغانستان در وزارت دفاع بزرگداشت کردند.

این مراسم با گذاشتن اکلیل گل پای منار آزادی از سوی برخی مقام‌های امارت اسلامی آغاز شد.

در این مراسم بر اتحاد و حفظ استقلالیت کشور تاکید و در باره تعامل افغانستان با جهان نیز سخن گفته شد.

سایت خبری اسپوتنیک تحت عنوان «هند دوصد تُن اقلام صحی و دارویی به افغانستان ارسال کرد» نوشته است:مقامات هندی چندی پیش نیز اعلام کردند که در کنار مردم افغانستان هستند و در چنین شرایطی آنان را تنها نخواهد گذاشت.

رسانه‌های هندی گزارش داده‌اند که این کشور دوصد تُن دارو و اقلام صحی را از طریق بندر چابهار ایران به افغانستان ارسال کرده‌اند.

دولت هند هم‌چنین برای کمک به افغانستان در بودجه سال ۲۰۲۳ – ۲۰۲۴ خود دومیلیارد روپیه هندی اختصاص داده است.

سایت خبری شفقنا افغانستان زیر عنوان «امارت اسلامی افغانستان: به روابط سالم با کشور‌های منطقه و جهان براساس شریعت باور داریم» نگاشته است:

ذبیح الله مجاهد، سخن‌گوی امارت اسلامی می‌گوید که امارت اسلامی به روابط سالم با کشور‌های منطقه و جهان براساس شریعت اسلامی باورمند است. شوخک

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا