(DR)اخبارTOP(DR)(DR)تبصره و مرور بر مطبوعات

مروری به نشرات سایت‌های خبری داخلی و خارجی

کابل، ۹ سنبله، باختر

شماری از سایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند.

گزارش‌گر آژانس باختر، با مرور نشرات این سایت‌ها این گزارش را آماده کرده است: سایت خبری اسپوتنیک تحت عنوان «تجدید بیعت علماء و بزرگان قومی به هبة الله آخند زاده» نوشته کرده است.

نشست یک روزه علما و بزرگان قومی در کابل با صدور اعلامیه پایان یافت.

نشست عمومی علما و متنفذین در کابل، امارت اسلامی افغانستان را ثمره تلاش‌ها، جانفشانی‌های مردم مجاهد و حمایت از آنرا یک وظیفه شرعی و ملی می‌خواند.

سایت خبری صدای افغان (آوا) زیر عنوان «جلو وارد شدن مواد بی‌کیفیت از تمام کشورها گرفته شده است» نوشته است: مسؤلان اداره ملی استندرد افغانستان اظهارات مقام‌های ایرانی در پیوند به تلاش مافیا برای جلوگیری از واردات نفت ایران به افغانستان را رد کرده می‌گویند: این اداره جلو وارد شدن تیل و مواد بی کیفیت را از تمام کشورها گرفته است.

سایت خبری اطلاعات روز تحت عنوان «شاهراه سالنگ از ۱۹ سنبله مسدود می‌شود» نگاشته است: وزارت فواید عامه‌ی امارت اسلامی اعلام کرده است که شاهراه سالنگ از روز ۱۹ سنبله تا پایان کار «کانکریت ریزی داخل تونل» به روی تردد هرنوع وسایط ترافیکی مسدود می‌شود. شوخک

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا