اخبارتبصره و مرور بر مطبوعات

مروری به نشرات سایت های خبری داخلی و خارجی

 

کابل،29 عقرب، باختر

شماری از سایت های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروز شان در کنار تحولات جهان و منطقه  به تحولات در افغانستان نیز پرداخته اند .

گزارشگرآژانس باختر، با مرور نشرات این سایت ها گزارش حاضر را آماده کرده است .

سایت خبری طلوع نیوز زیرعنوان “ تاکید ا.ا بر احراز کرسی نمایندگی افغانستان در سازمان ملل “ نوشته کرده است.

همزمان با هفتاد وششمین سالروز عضویت افغانستان در سازمان ملل متحد کابل از سازمان ملل می خواهد که کرسی افغانستان را به امارت اسلامی بسپارد.

سهیل شاهین مسوول دفتر سیاسی امارت اسلامی در قطر عدم حضور نماینده حکومت سرپرست را در این سازمان نا عادلانه می داند.

سایت خبری صدای افغان تحت عنوان “ جمع آوری 197 میلیارد  افغانی عواید در وزارت مالیه فساد اداری در ادارات عایداتی به صفر رسیده است” نگاشته است.

محمد معراج معراج ریس عمومی عواید وزارت مالیه می گوید که از آغاز روی کار آمدن امارت اسلامی تاکنون این وزارت 197 میلیارد افغانی عواید جمع آوری کرده است.

وی همچنین تاکید می کند که فساد مالی در ادارات عایداتی وزارت مالیه به صفر رسیده است.

آقای معراج می گوید:  ما به کسی دست گدایی دراز نمی کنیم” ما افغانستان را با دست های خود می سازیم، بادست مردم می سازیم، کشورهای خارجی می خواهند مارا با بد بختی روبرو سازد آن ها تلاش کرده اند که نظام اقتصادی وتجارتی مارا فلج کنند اما تا امروز با آن مقابله کرده ایم و با گذشت هر روز وضیعت ما بهتر می شود.

سایت خبری رادیو آزادی تحت عنوان “ حکومت امارت اسلامی افغانستان: ما به آزادی رسانه ها متعهد استیم  نوشته است٬  به دنبال  لغو عضویت افغانستان از ائتلاف جهانی آزادی رسانه ها حکومت امارت اسلامی بار دیگر به آزادی رسانه ها وهمکاری با رسانه ها دراین کشور تاکید کرد.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی حکومت امارت اسلامی گفت هیچ اقدام بدی علیه خبرنگاران در رسانه ها در افغانستان صورت نگرفته است. شوخک

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا