اخبارتبصره و مرور بر مطبوعات

مروری به نشرات سایت های خبری داخلی و خارجی

 

کابل،9 قوس، باختر

شماری از سایت های خبری داخلی و خارجی، در نشرات روز شان، در کنار تحولات جهان و منطقه،  به تحولات درافغانستان نیز پرداخته اند .

گزارشگرآژانس باختر، با مرور نشرات این سایت ها، گزارش حاضر را آماده کرده است .

سایت خبری طلوع نیوز زیر عنوان “ وزارت شهرسازی ومسکن: هنوز علاقمند تکمیل شدن پروژه هایش در کشور است” نوشته کرده است: وزارت شهرسازی و مسکن می گوید که کاردار سفارت هند برای افغانستان، گفته است که کار شماری از برنامه های توسعه یی هند در افغانستان، از سرگرفته می شود.

کاردار سفارت هند برای افغانستان، این موضوع را در دیدار با سرپرست وزارت شهرسازی ومسکن بیان کرده و افزوده است که هند خواهان روابط بهتر با افغانستان است.

سایت خبری اطلاعات روز، تحت عنوان “ دیدار متقی با هیئت پاکستانی؛ حنا ربانی برهمکاری کابل واسلام آباد تاکید کرد” نوشته کرده است: حافظ ضیا احمد سخنگوی وزارت خارجه امارت اسلامی می گوید که مولوی امیرخان متقی سرپرست این وزارت، در دیدار با هیئت پاکستانی، روابط خوب با کشور همسایه را به نفع مردم این کشور ها و منطقه دانسته است.

او در رشته تویتی نوشته است که متقی با هیئت پاکستانی در مورد آزادی زندانیان افغان در پاکستان، ایجاد تسهیلات برای مسافران و همچنین توسعه و سرعت تجارت وترانزیت گفت وگو کرده است.

سایت خبری اسپونتیک زیرعنوان “ ملا محمد قاسم خالد والی جدید کابل شد” نگاشته است: به اساس حکم ملا هیبت الله، ملا محمد قاسم خالد به عنوان والی جدید ولایت کابل تعین شد.

به گزارش اسپونتیک، ذبیح الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی شب گذشته در تویتر خود نوشت که این گزینش ها، به دستور رهبرامارت اسلامی بوده است. شوخک

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا