اخبارتبصره و مرور بر مطبوعات

مروری به نشرات سایت های خبری داخلی و خارجی

 

 کابل،11  جدی، باختر

شماری ازسایت های خبری داخلی و خارجی، درنشرات امروزشان، در کنار تحولات جهان و منطقه،به تحولات درافغانستان نیز پرداخته اند .

گزارشگرآژانس باختر، با مرور نشرات این سایت ها، گزارش حاضر را آماده کرده است .

سایت خبری اطلاعات روز زیر عنوان ” شرکت برشنا قرار داد واردات برق برای سال 2023 را با ازبکستان امضا کرد” نوشته کرده است که شرکت برق رسانی برشنا اعلام کرده است که قرار داد واردات برق برای 2023 میلادی را با شرکت ملی برق ازبکستان، امضا کرده است.

این قرارداد، در جریان سفرهیئت بلند رتبه امارت اسلامی، به ریاست ملا عبدالطیف منصور سرپرست وزارت انرژی و آب به تاشکند، امضا شده است.

سایت خبری “صدای افغان آوا” تحت عنوان “مسولیت راه آهن حیرتان – مزارشریف به افغانستان”، سپرده شده است.

نوشته است که درنتیجه مذاکرات هیئت افغانستان با مسوولان راه آهن ازبکستان٬ مسئولیت های راه آهن حیرتان – مزارشریف از طرف ازبکستان به افغانستان، سپرده شد.

سایت خبری “اسپونتیک” زیرعنوان “امارت اسلامی از طرح روسیه برای صادرات گاز خود به افغانستان استقبال می کند” نگاشته است: وزارت تجارت امارت اسلامی، به اظهارات الکساندر نواک معاون نخست وزیر فدراسیون روسیه پاسخ داد.

به گزارش “اسپونتیک” معاون نخست وزیر فدراسیون روسیه، بیشتر از طرح انتقال گاز طبیعی روسیه به افغانستان و پاکستان خبر داده بود، وزارت تجارت امارت اسلامی با انتشار تویتی در صفحه این وزارت، از این طرح استقبال کرده است. شوخک

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا