(DR)اخبار(DR)تبصره و مرور بر مطبوعات

مروری به نشرات سایت های خبری داخلی و خارجی


کابل ،۲۴ ثور ، باختر
شماری ازسایت های خبری داخلی وخارجی، در نشرات امروز شان در کنار تحولات جهان و منطقه، به تحولات در افغانستان نیز پرداخته اند.
گزارشگرآژانس باختر، بامرور نشرات این سایت ها، این گزارش را آماده کرده است.
سایت خبری اسپوتنیک زیر عنوان “ ریس اداره ملی و غذا و ادویه افغانستان به ایران سفرکرد” نوشته است: سرپرست اداره ملی غذا و ادویه افغانستان داکتر عبدالباری عمر در راس یک هیئت فنی این اداره دیروز برای یک سفر رسمی به ایران رفت.
این هیئت در جریان سفر رسمی خود با اداره ملی غذا و داروی ایران و برخی دیگر از مقامات ذیربط دیدار خواهد کرد و درخصوص کیفیت و امنیت محصولات غذایی دارویی صحی و تسهیل تجارت بین دو طرف گفتگو خواهد کرد و این گفتگوها همه جانبه و در مورد مسایل مهم خواهد شد.
سایت خبری طلوع نیوز تحت عنوان “ نخستین شرکت کارگوی هوایی درکابل به فعالیت آغاز کرد “ نگاشته است: نخستین شرکت کارگویی هوایی روز شنبه ۲۳ ثور درکابل به فعالیت آغاز کرد.
نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت می گوید که فعالیت این شرکت در افزایش میزان صادرات کشورنقش مهم دارد.
این شرکت که زمینه انتقال کالاهای بازرگانی وترانزیتی کشور را فراهم می کند در گام نخست ۱۸ تن نوشابه غیر الکولی را به گونه ترانزیت وارد کشور کرده است.
سایت خبری اطلاعات روز زیر عنوان “ نخستین مورد مثبت پولیو درسال جاری در ننگرهار ثبت شد” نوشته کرده است: منابع صحی در ننگرهار تایید کردند که یک مورد مثبت بیماری فلج اطفال یا پولیو در ولسوالی بتی کوت این ولایت ثبت شده است:یک منبع صحی ک خواست نامش فاش نشود شنبه ۲۳ ثور به روزنامه اطلاعات روز گفت که کودک چهارساله به پولیو مبتلا شده است.شوخک

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا