(DR)اخبارTOP(DR)(DR)تبصره و مرور بر مطبوعات

مروری به نشرات سایت های خبری داخلی و خارجی

کابل ،۲۸ ثور ، باختر

شماری ازسایت های خبری داخلی وخارجی، در نشرات امروز شان در کنار تحولات جهان و منطقه، به تحولات در افغانستان نیز پرداخته اند.

گزارشگرآژانس باختر، بامرور نشرات این سایت ها، این گزارش را آماده کرده است.

سایت خبری شفقنا افغانستان زیر عنوان” هیئتی از امارت اسلامی برای اشتراک در نشست بین المللی به تاتارستان رفت” نوشته کرده است: مرکز رسانه های امارت اسلامی اعلام کرده است که هیئتی برای اشتراک در نشست اقتصادی ( دنیای اسلام – روسیه) به تاتارستان رفته است.

این هیئت که نورالدین عزیز سرپرست وزارت تجارت امارت اسلامی ریاست آن را بر عهده دارد بامداد روز چهارشنبه ۲۷ ثور کابل را به قصد شهرکازان پایتخت تاتارستان ترک کرده است.

هیئت قرار است در این سفر بامقام و شرکت های روسی در مورد رابطه دوجانبه و تسهیل تجارت وسرمامه گذاری، دیدار و گفتگو کند.

مرکز رسانه های امارت اسلامی گفته است که این سفر به دعوت رسمی رستم مینیخانوف ریس جمهور تاتارستان صورت گرفته است.

سایت خبری اسپوتنیک تحت عنوان “ تاکید متقی در گفتگو با عبداللهیان بر تلاش برای رفع مشکل آب با ایران” نگاشته است: امیر خان متقی سرپرست وزارت خارجه افغانستان در گفتگو تیلفونی با حسین امیر عبداللهیان با اشاره به مشکلات کشورش از آن میان خشکسالی ومسایل دیگرفنی باردیگر برحقابه ایران مطابق معاهده هیرمند تاکید کرد.

سایت خبری طلوع نیوز زیر عنوان “ تلاش های قطر برای پیداکردن مجرای سیاسی میان افغانستان وجهان” نوشته است: وزارت خارجه قطر گفته است که دوحه به عنوان میانجی نقش مهمی در مسایل افغانستان داشته و همچنان برای پیدا کردن یک مجرای سیاسی میان این کشور و جهان تلاش میکند.شوخک

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا