اخباراقتصادTOP

معاونیت اقتصادی از طرح کنترول قیمت مواد سوخت در زمستان پیش‌رو خبر داد

کابل، 13 میزان، باختر

در نشست ویژه به ریاست ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌ الوزرای امارت اسلامی افغانستان، در مورد کنترول قیمت مواد سوخت در زمستان پیش‌رو بحث صورت گرفت.

به گزارش آژانس باختر، معاونیت اقتصادی ریاست الوزرا با نشر خبرنامه‌یی گفته است که در این نشست تصمیم اتخاذ شد که به منظور حل مشکلات شهروندان در زمستان پیش رو ،به  وزارت زراعت، آبیاری و مالداری هدایت داده شد تا به چوب هایی که قبلا  ازجنگلات نورستان، کنر، ننگرهار، خوست، پکتیا و پکتیکا  قطع شده است ، اجازۀ ورود به بازار را بدهند.

هم‌چنان به وزارت زراعت دستور داده شده است که به هیچ‌کسی اجازۀ قطع جنگلات را ندهند و هرگاه کسی درپیوند به این عمل دستگیر شد، با برخورد قانونی روبرو خواهد شد.

در همین‌حال، به وزارت های معادن و پترولیم ومالیه و شاروالی کابل وظیفه سپرده شده است که طرح کنترول قیمت زغال سنگ را برای زمستان پیش‌رو تهیه و به نشست بعدی ارائه کنند.

از سوی دیگر، به منظور کنترول قیمت گاز مایع و داشتن ذخیره‌های احتیاطی در زمستان پیش‌رو، وزارت مالیه، وزارت صنعت و تجارت و شاروالی کابل موظف شده اند که در همکاری با سکتور خصوصی و شرکت دولتی نفت و گاز تصامیم لازم را در این زمینه اتخاذ کنند.

این در حالی است که شهروندان کشور در سال‌های گذشته با افزایش قیمت و کمبود مواد سوخت در زمستان روبرو می‌شدند و اکنون از مسئولان اداره‌های مربوط می‌خواهند که در این زمینه پلان‌های موثری روی دست داشته باشند.

وهاج

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا