سیاستاخبارTOPآموزش

معاون اداری ریاست الوزرا : تلاش می کنیم تا جوانان ما از علم و تکنالوژی امروزی بهرمند شوند

کابل 23 عقرب باختر
معاون اداری ریاست الوزراء ، در مراسم تقدیر از ده برتر کانکور گفت تلاش می کنیم تا جوانان ما از علم و تکنالوژی امروزی بهرمند شوند.
دفتر مطبوعاتی ریاست الوزرا امروز خبر داد که مولوی عبدالسلام حنفی معاون اداری ریاست الوزرا ،از ده تن اشتراک کننده برتر امتحان کانکور ۱۴۰۱، تقدیر کرد.
حنفی ، خطاب به اشتراک کنندگان کانکور، خانواده های آنان، استادان و اداره ملی امتحانات، گفت که شما افتخار ملت و آینده سازان افغانستان هستید و امارت اسلامی به عنوان حکومت مسئول، تلاش می کند تا برای جوانان زمینه تحصیل و کار را فراهم کند.
مولوی حنفی افزود: تلاش می کنیم تا جوانان ما از علم و تکنالوژی امروزی بهرمند شوند تا از طریق استخراج معادن، مدیریت آب و ایجاد اقتصاد قوی، در آبادی کشور نقش خویش را ایفا کنند.
معاون اداری ریاست الوزراء با اشاره به شفافیت در برگزاری امتحان کانکور امسال، گفت که جلوگیری از فساد ،سبب شد تا حق به حق دار برسد؛ امروز شرایط مصئون فراهم شده است و شما به جهان ثابت کردید که جوانان افغان می توانند کشور خویش را بسازند.
عبدالقدیر خموش سرپرست قبلی اداره ملی امتحانات ضمن تبریکی به همه، گفت که مسئولیت اصلی شما از این پس آغاز می شود و امانتی که استادان تان به شما سپردند، به نسل آینده انتقال می دهید.
مختار مدبر مسئول مرکز تعلیمی کاج ، از برگزاری این مراسم به منظور تقدیر از شاگردان برتر تشکر کرد.
او از رهبری امارت اسلامی خواست تا به تامین هرچه بیشتر امنیت مراکز آموزشی توجه داشته باشند.
مولوی شهاب الدین ثاقب رئیس معارف هرات ،به نمایندگی از سایر اشتراک کنندگان، بخاطر اینکه امتحان کانکور سال جاری به گونۀ شفاف برگزار شد، از اداره مربوط قدردانی کرد.
سلیمان اول نمره امتحان کانکور ۱۴۰۱ ،از ادارۀ ملی امتحانات قدردانی کرد که در یک ماه به گونۀ شفاف، به خاطر برگزاری این امتحان ، تمام تلاش خویش را به خرج داد و افزود: مراسم کنونی نمایانگر این است که امارت اسلامی بالای جوانان باور دارد و ما در کنار نظام خویش ایستاده هستیم.
در اخیر این مراسم ،ده تن اشتراک کنندۀ برتر امتحان کانکور ۱۴۰۱ ، با اهدای تقدیر نامه ها از سوی مولوی عبدالسلام حنفی معاون اداری ریاست الوزراء و مسئولین ادارات مربوط، مورد تشویق قرار گرفتند.بهزاد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا