(DR)اخبار(DR)سیاستTOP(DR)(DR)جامعه

معاون جدید نماینده ویژه سرمنشی ملل متحد؛ افغانستان را در حل مشکلات ناشی از تغییرات اقلیم کمک می کنیم

کابل، ۲۲اسد، باختر

مولوی عبدالسلام حنفی معاون اداری ریاست الوزراء امارت اسلامی افغانستان با دانیل اندریس معاون جدید نماینده خاص سرمنشی ملل متحد برای افغانستان که جانشین رامز الاکبروف شده است، ملاقات نمود.

در این دیدار که محمد خاطر معاون اوچا در کابل و فدی ال میوچی دستیار نماینده خاص ملل متحد برای افغانستان نیز حضور داشتند، دانیل اندریس در مورد برنامه های کاری خود هنگام ماموریت در افغانستان معلومات داده گفت: افغانستان در محراق کمک های بشری و همکاری های ملل متحد قرار دارد.

وی افزود که نیاز است تا در بخش های تنظیم کمک های بشری به افغانان، حل مشکلات اقتصادی و اقلیمی با امارت اسلامی از نزدیک هماهنگی، همکاری و روابط داشته باشیم.

معاون نماینده خاص سرمنشی ملل متحد برای افغانستان گفت که افغانستان از جمله کشورهای منطقه است که در اثر تغییرات اقلیمی و خشکسالی شدیداً آسیب دیده است.

وی با اشاره به سیلاب های اخیر در کشور گفت که وقوع آفت های طبیعی با شرایط اقلیمی مرتبط است و آرزو دارم که در این رابطه نیز با همدیگر از نزدیک همکار باشیم.

دانیل اندریس گفت که تا اکنون در بخش کمک رسانی کارها به گونه درست به پیش رفته است.

معاون اداری ریاست الوزرابا استقبال از دانیل اندریس به معاون جدید نماینده خاص سرمنشی ملل متحد برای افغانستان، برای موصوف در امور محوله آرزوی موفقیت کرد و گفت که در گذشته نیز میان امارت اسلامی افغانستان و ملل متحد هماهنگی وجود داشت، امیدوارم با آمدن شما این هماهنگی بیشتر تقویت یابد.

مولوی عبدالسلام حنفی گفت که امارت اسلامی منحیث یک نظام مسئول به شمول ملل متحد با تمام موسسات بشردوستانه به هرگونه همکاری متعهد است.

وی افزود: ما از کمک هایی که در بخش های صحت، تعلیم و تربیه و عرصه های مشابه آن از سوی ملل متحد و سایر نهادها صورت می گیرد، استقبال می کنیم و افغانستان برای حل مشکلات اقتصادی و بشری به کمک های بیشتر نیازمند است.

سپس محمد خاطر معاون اوچا در کابل صحبت نموده، گفت که اداره ما به خاطر کمک به خشکسالی زده ها در ولایات مختلف افغانستان، برنامه های را روی دست داریم.

وی افزود: گرچه در بعضی از بخش ها ارزیابی های خویش را انجام داده ایم، اما ادارات مربوطه امارت اسلامی پیشنهادات شان را در خصوص مناطق خشکسالی زده با ما شریک نموده اند که در آینده بر اساس یک برنامه مشترک روی آن کار خواهیم کرد.

معاون اداری ریاست الوزرا گفت که ما به اداره حفاظت محیط زیست وظیفه سپرده ایم که نسبت به گذشته بیشتر فعال و در راستای حفاظت محیط زیست کارهای ارزشمند نمایند.

مولوی عبدالسلام حنفی در اخیر سخنانش گفت :امارت اسلامی با کشورهای جهان خواهان روابط براساس احترام متقابل  ما برای هیچکسی اجازه نمی دهیم که خاک افغانستان را در برابر دیگران بکار برند. فهیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا