(DR)سیاست(DR)اخبار(DR)اقتصاد(DR)جامعهTOP(DR)

معاون ریاست‌الوزراء: در شرایط سرمایه‌گذاری در افغانستان تسهیلات به وجود آمده

ملا عبدالغنی برادر آخند، معاون اقتصادی ریاست الوزراء در جریان سفر اش به ترکیه امروز با محمود آسمالی رئیس انجمن موسیاد (MUSIAD) و شماری از تاجران افغان و ترکی دیدار نمود.
در این ملاقات علاوه از تاجران افغان و سرمایه گذاران ترکی رؤسا و نماینده‌گان شرکت‌های بزرگ و سکتور های مختلف نیز اشتراک نموده بودند، که در بخش‌های مواد ساختمانی، تولید برق، مخابرات، اعمار زیربناها، بندهای آب، زراعت و عرضه خدمات لوژستیکی پیشینه طولانی و تجربۀ موفق کاری دارد.
در این دیدار، معاون اقتصادی ریاست الوزراء سرمایه گذاران ترکی را به سرمایه‌گذاری در افغانستان دعوت نموده افزود که در شرایط سرمایه‌گذاری در افغانستان تسهیلات به وجود آمده و سرمایه‌گذاران ترکی از این فرصت استفاده نمایند.
محمود آسمالی، رئیس انجمن موسیاد حین ملاقات با معاون اقتصادی ریاست الوزراء ا.ا.ا. سرمایه‌گذاران ترکی را جهت سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف در افغانستان تشویق و ترغیب نموده افزود که با استفاده از این فرصت سرمایه‌گذاران ترکی به افغانستان بروند.
محمود آسمالی اضافه نمود که در افغانستان با تأمین امنیت سرتاسری در عرصه‌های مختلف سهولت‌ها در حصۀ سرمایه‌گذاری به میان آمده است.
در این دیدار معلومات همه جانبه پیرامون فرصت‌های موجوده در بخش سرمایه‌گذاری در افغانستان با سرمایه‌گذاران ترکی شریک گردید و از سوی امارت اسلامی اطمینان همکاری و حمایت کامل برای شان داده شد.
قابل یاد آوریست که موسیاد یک انجمن غیر دولتی صنعت‌کاران و تاجران ترکی است، که در سال ۱۹۹۰میلادی ایجاد گردیده و در ۷۲ کشور در عرصه‌های مختلف فعالیت دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا