سیاست

معاون رییس جمهور: در آینده نزدیک کار کمیته گزینش پایان مییابد

کابل 10 عقرب یاختر
پرنیلا کاردل، معاون دفتر نمانیدگی خاص سرمنشی سازمان ملل متحد در افغانستان، با قانونپوه سرور دانش معاون رییس جمهور دیدار کرد.
دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر خبر داد،در این دیدار موضاعات چون اصلاحات انتخاباتی، جریان کار کمیته گزینش برای انتخاب کمیشنران کمیسیون های جدید انتخاباتی، پیشرفت های سیاسی و دیگر موضوعات مورد علاقه به بحث گرفته شد.
معاون رییس جمهور ضمن ابراز قدردانی از همکاری های همیشگی همکاران بین المللی افغانستان به خصوص سازمان ملل متحد، از جریان کار کمیته گزینش برای انتخاب کمیشنران کمیسیون های انتخاباتی ابراز رضایت کرده گفت: که جریان کار این کمیته به صورت شفاف، مستقلانه و بدون دخالت به پیش می رود.
معاون رییس جمهور با اشاره به اینکه حکومت تلاش کرده است از هرگونه مداخله در کارکرد و صلاحیت های کمیته گزینش خود داری  کند گفت: تلاش بر این است که پس از ختم کار کمیته گزینش، در کوتاه ترین زمان، کمیشنران کمیسیون های جدید انتخاباتی برگزیده شود تا در خصوص دیگر برنامه های مربوط به پروسه انتخابات، اقدامات عملی و تدابیر لازم اتخاد گردد.
به گفته معاون رییس جمهور در آینده نزدیک کار کمیته گزینش به اتمام رسیده و با انتخاب اعضای کمیسیون های انتخاباتی کار آن کمیسیون در موارد چون ارائه طرح در خصوص حوزه های رای گیری، تقویم انتخابات، ثبت نام رای دهندگان و تنظیم بودجه آغاز خواهد شد.
استاد دانش روند نظارت بر کارکرد کمیته گزینش را نیز شفاف و در چارچوب قانون عنوان کرده گفت که رسانه ها، جامعه مدنی و نامزدان که در پروسه شرکت داشته اند از شفافیت کار کرد کمیته گزینش ابراز رضایت داشته اند.
دراین ملاقات معاون نماینده خاص سرمنشی سازمان ملل متحد برای افغانستان نیز از جریان کار کمیته گزینش و نظارت برکار کرد آن ابراز رضایت کرده گفت که کار کمیته گزینش به صورت قناعت بخش به پیش می رود.
وی ضمن استقبال از تلاش هیأت رهبری حکومت وحدت ملی در تسریع فرایند اصلاحات انتخاباتی، اطمینان داد که در صورت لزوم جامعه جهانی به خصوص سازمان ملل متحد به منظور ارائه کمک های تخنیکی در پروسه اصلاحات انتخاباتی و مراحل بعد از آن، همچنان در کنار دولت افغانستان خواهد بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دکمه بازگشت به بالا