سیاستاخباراقتصادTOP

معاون سیاسی ریاست الوزرا خواستار بازاریابی محصولات افغانستان در چین شد

کابل 20 اسد باختر
معاون سیاسی ریاست الوزرا در دیدار با نماینده ویژه وزارت خارجه چین برای افغانستان ، خواستار بازار یابی محصولات افغانستان در چین شد.
دفتر مطبوعاتی ریاست الوزرای امارت اسلامی امروز با نشر خبر نامه یی گفته است که مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی ریاست الوزرا با یوشیائوانگ نماینده ویژه وزارت خارجه چین برای افغانستان دیدار کرد.
یو شیائوانگ نماینده ویژه وزارت خارجه چین برای افغانستان گفت که چین و افغانستان روابط خوبی دارند و ما همیشه با افغانستان همکاری داشته ایم وبه تمامیت ارضی افغانستان احترام می گذاریم، و به کمک های خود به این کشور ادامه می دهیم.
او گفت: چین در تمام کنفرانس های بین المللی خواهان آزاد سازی پول های مسدود افغانستان شده است.
وی افزود ما می خواهیم سرمایه گذاران و شرکت های چینی را تشویق کنیم تا در افغانستان سرمایه گذاری کنند.
اوگفت پروازهای چین به افغانستان آغاز می شود و ما می خواهیم واردات چین به افغانستان را افزایش دهیم،
همچنین چین علاقه مند به سرمایه گذاری در پروژه های زیربنایی در افغانستان است و کشورهای همسایه از فرصت استفاده کرده باید در افغانستان سرمایه گذاری کنند.
در این دیدار مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی ریاست الوزرا از کمک های چین به افغانستان به ویژه کمک به آسیب دیدگان زلزله اخیر پکتیکا و خوست ، اعطای ویزا به تاجران افغان وحمایت آن کشور از موضع امارت اسلامی در کنفرانس تاشکند تشکر کرد.
وی گفت که امارت اسلامی به همه اقوام افغانستان احترام می گذارد و نمایندگان تمام اقوام افغانستان در کابینه حضور دارند.
همچنین بیش از پجنصد هزار از کارمندان دولت قبل به وظایف خود در ادارات ادامه می دهند.
مولوی عبدالکبیر با اشاره به حمایت همه جانبه امارت اسلامی گفت که اکنون مشروعیت داخلی داریم. چین و سایر کشورها باید برای به رسمیت شناختن امارت اسلامی گام بردارند.
معاون سیاسی از فرصت های سرمایه گذاری در افغانستان و امنیت سرمایه گذاران چینی اطمینان داد و خواستار بازاریابی محصولات افغانستان در چین شد.
او یاد اور شد ما می خواهیم افغانستان صلح آمیز و با ثبات داشته باشیم و روابط خوب خود را با همه کشورها گسترش دهیم.
بهزاد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا