(DR)اخبار(DR)سیاست(DR)اقتصادTOP(DR)

معاون سیاسی ریاست الوزرا : کشورهای منطقه بازار مناسب  برای واردات  نفت و مواد اولیه  به افغانستان استند

کابل،2 جوزا، باختر

معاون سیاسی ریاست الوزرا در دیدار با سرپرست وزارت صنعت و تجارت گفت که کشورهای منطقه بازار مناسب  برای واردات  نفت و مواد اولیه  به افغانستان استند.

 دفتر مطبوعاتی ریاست الوزرا امروز با نشر این خبر گفته است که مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی و کفیل ریاست الوزرا با نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت دیدار کرد.

در این دیدار نورالدین عزیزی گزارش و دستآوردهای سفر خود به روسیه و کشورهای منطقه را با کفیل ریاست الوزرا شریک ساخت و این سفر ها  را پر دستآورد خواند.

عزیزی گفت که هیئت افغانی با مقام های فدراتیف روسیه در خصوص تولید برق در کشور، استخراج معادن، واردات مواد نفتی و خوراکی ومسایل ترانزیتی و اتصال منطقوی نشست های مهمی داشت  که نتایج آن به نفع افغانستان و منطقه خواهد بود.

وی گفت که هیئت افغانستان در این سفر با رئیس جمهور تاتارستان نیز دیدار کرد.

موصوف همچنان افزود که سفر هیئت افغانی به تاتارستان و اشتراک در یک نشست بین المللی مورد توجه قرار گرفت و هیئت افغانی با نمایندگان کشور های شرکت کننده روی مسایل  تعلیمی و تحصیلی بحث های داشت  واز همکاری آنان اطمینان حاصل شد.

مولوی عبدالکبیر گفت: گسترش  روابط اقتصادی میان  امارت اسلامی٬ منطقه و جهان برای همه طرف‌ها مفید است و تلاش‌های وزارت صنعت و تجارت در این زمینه قابل قدر است.

وی افزود که کشورهای منطقه بازار مناسب  برای واردات  نفت و مواد اولیه  برای افغانستان استند و به این بخش توجه خواهد شد.بهزاد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا