اخبارجامعه

معین امور جوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ: به خواست‌های جوانان رسیدگی می کنیم

 

کندز، 9 عقرب، باختر

ریاست اطلاعات و فرهنگ کندز سمیناری را تحت عنوان  “فرصت‌ها برای آیندۀ درخشان جوانان” برگزار کرد.

به گزارش خبرنگارآژانس باختر؛ این سمینار به ریاست معین مولوی محمد یونس راشد معین امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ برگزار شد در آن  والی کندز، رئیسان نهاد های دولتی٬ شماری ازجوانان، فعالان مدنی، فرهنگیان، و خبرنگاران شرکت کرده بودند.

معین امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ گفت که امارت اسلامی افغانستان بر رسیده‌ گی همه خواست‌های جوانان متعهد است و دراین راستا تلاش جدی و همه جانبه می کند.

راشد افزود: معینیت امور جوانان به خاطر رشد استعدادهای نسل جوان با ۳۲ پوهنتون‌ و موسسۀ تحصیلات عالی خصوصی درکابل تفاهم‌ نامه هایی را امضا کرده است که بر اساس این تفاهم‌ نامه ها بیشتر جوانان بی‌ بضاعت به گونۀ رایگان ویا تخفیف به خاطر ادامه تحصیلات عالی به نهاد های تحصیلات عالی معرفی شده اند.

دراین سمینار میان معین امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ و اشتراک کننده‌گان برنامۀ مناظره و گفتمان  به‌ منظور شریک سازی مشکلات، پیشنهاد ها و ارائه طرح‌ها برگزار شد که از سوی مولوی محمد یونس راشدپاسخ داده شد.

ملا نثار احمد نصرت والی کندز گفت که نظام فعلی برخواسته از بطن مردم بوده و شهروندان کندز نیز مربوط نظام فعلی اند.

او افزود: در کندز هیچ ممانعتی به خاطرفراگیری تعلیم و تربیه وجود ندارد و فرزندان این‌ ولایت به گونۀ عادی به تعلیم و آموزش خویش ادامه می‌دهند.

والی کندز به باشندگان آن ولایت به ‌ویژه جوانان اطمینان داد که مسئولان محلی حامی جدی جوانان اند.   بریالی همنوا- حمیدی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا