(DR)اخبار(DR)فرهنگTOP(DR)

معین امور نشرات وزارت اطلاعات؛ هیچ خبرنگاری به دلیل فعالیت رسانه یی بازداشت نشده است

شهرهرات/ 30 حمل/ باختر
معین نشراتی وزرات اطلاعات فرهنگ می گوید که روند توزیع کارت هویت برای خبرنگاران از کابل آغاز شده است و قرار است این روند درسرتاسر افغانستان تطبیق شود.
مولوی حیات الله مهاجر به آژانس باخترگفت که خبرنگاران با دریافت کارت هویت، می‌توانند بدون مکتوب به ادارات دولتی مراجعه کرده و به فعالیت رسانه ‌ی شان ادامه دهند.
معین نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ می گوید: برای خبرنگاران ولایات پس از درج مشخصات فردی و رسانه‌ مربوطه‌ی شان، از مرکز کارت اجازه‌ی فعالیت صادر می‌شود .
مهاجر می‌گوید وزارت اطلاعات و فرهنگ کشور در تلاش حل چالش عدم دسترسی به اطلاعات به خبرنگاران بوده و با توزیع کارت هویت این مشکل نیز بر طرف خواهد شد و توزیع این کارت هیچ هزینه‌ی مالی برای خبرنگاران در قبال ندارد.
به گفته‌ی معین نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ با مشخص شدن هویت خبرنگاران و رسانه‌ی مربوطه از پخش و نشر خبرهای شایعه و بی اساس که در تضاد با امارت اسلامی قرار دارد جلوگیری خواهد شد.
مهاجر در ادامه افزود که در حال حاضر خبرنگار زندانی در کشور نیست و اگر بعضی افراد هم ممکن باشند، جرم شخصی بوده و به دلیل فعالیت رسانه‌ی بازداشت نشدند.
او، همچنان بیان می‌دارد، که حل مشکلات رسانه‌ها از وظایف اساسی وزارت اطلاعات و فرهنگ کشور بوده و هیچ‌ ارگان دیگری حق دخالت در امور رسانه‌ها و خبرنگاران را ندارد .
طبق آمار وزارت اطلاعات وفرهنگ، در حال حاضر ۳۰۰ رسانه صوتی ،تصویری وچاپی در کشور فعالیت دارند.ختم/باختر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا