اخبارفرهنگجامعهTOP

معین امور نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ: در صدد کاهش مشکلات مالی رسانه ها استیم

 

کابل، ۹  میزان،  باختر

 معین امور نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ میگوید: امارت اسلامی حامی رسانه  ها و خبرنگاران بوده و در تلاش است که مشکلات مالی رسانه ها را در همکاری با وزارت مالیه کاهش دهد.

این در حالی است منابع خارجی در جریان یک سال گذشته ازخشونت  و بد رفتاری با  خبرنگاران ونقض حقوق رسانه ها در افغانستان گفته اند، حرف که معین امور نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ آن را یک  ادعا نا درست خوانده است.

مهاجرفراهی معین امورنشرات وزرات اطلاعات و فرهنگ درمصاحبه با خبرنگارآژانس باخترگفت: تمام ادارات امارت سلامی افغانستان حامی خبرنگاران اند و از خبرنگاران حمایت می کنند .

فراهی افزود که دریک سال گذشته  و  با پیروزی دو باره  امارت اسلامی، ما شاهد قتل  هیچ خبرنگاری در کشور نبودیم، در حالی که در حکومت قبلی، گراف خشونت و بدرفتاری علیه خبرنگاران  بیشتر آز آن بود که فکر میشد.

این گفته ها در حالی بیان میشود که در یک سال بعد از پیروزی امارت اسلامی کمیسیون تخطی از رسانه بود و کدام مرجع دیگری مسئولیت پذیر نبود که به مشکلات رسانه های رسیدگی کند، معین امورنشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ در این باره میگوید: کمیسیون تخطی از رسانه ها فعال شده و تا کنون دوبار جلسه داشته است و در کنار مسایل دیگر مشکلات رسانه ها را نیزمورد بحث قرار داده است.

به گفته مهاجرفراهی؛  شماری از رسانه ها با مشکلات مالی مواجه اند و وزارت اطلاعات وفرهنگ این موضوع را با وزارت مالیه درمیان گذاشته است و وزارت مالیه نیز در رفع مشکلات مالیات شان وعده همکاری داده است، در کل تلاش داریم که مشکلات مالی رسانه ها را کاهش دهیم.

او در رابطه به رسیدگی در مورد  مشکلات خبرنگاران گفته است:  درجلسات بررسی از تخطی های  رسانه یی  تصمیم گرفته شده است که به مشکلات خبرنگاران و رسانه ها از یک آدرس مشخص و واحد رسیدگی خواهد شد.

معین امور نشرات وزارت اطلاعات وفرهنگ همچنان درباره قانون دسترسی به اطلاعات  گفت: در قانون دسترسی به اطلاعات تغییرات اندکی به وجود آمده است که بعد از توشیح مقامات ، دراخیتار خبرنگاران ورسانه قرارد داده خواهد شد. باید گفت که امارت اسلامی در جریان بیشتر از یکسال گذشته دیدگاه فعال و مثبت در قبال رسانه ها داشته است مگر با اینهم ایرادی ها  در برابر آن وجود دارد و بسته شدن صد ها رسانه  در کشور ناشی از قیودات امارت اسلامی دانسته میشود در حالی که بیشتر رسانه  ها  به دلایل مالی از کار باز مانده اند.

 قبل از پیروزی امارت اسلامی٬ بیشترین رسانه ها از منابع داخلی و خارجی حمایت مالی میشدند مگر بعد از پیروزی دو باره امارت اسلامی چنین حمایت ها پایان یافت و بسیاری رسانه ها توان فعالیت و رقابت را از دست دادند که در چنین وضعیت٬  ملامت کردن امارت اسلامی عادلانه نیست.  روشان

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا