(DR)اخبار(DR)سیاست(DR)اقتصادTOP(DR)(DR)جامعه

معین سیاسی وزارت امورخارجه: جامعه جهانی و کشورهای دوست به سلامتی افغان ها کمک کنند

کابل، ۱۵ سنبله، باختر

شیرمحمد عباس ستانکزی معین سیاسی وزارت امورخارجه امروزبا فران ایکویزا رئیس اداره یونسیف برای افغانستان دیدارکرد.

دفترمطبوعاتی وزارت امور خارجه با ارسال خبر نامه یی به آژانس باخترنگاشته است: دراین دیدار رئیس اداره یونسیف برای افغانستان گفت: با آمدن امارت اسلامی و تامین امنیت سراسری زمینه فعالیت این نهاد درتمام عرصه ها  فراهم شده است و ما اکنون می توانیم  به کمک و همکاری جامعه جهانی و بانک جهانی دربخش های معارف، صحت و آب آشامیدنی صحی درافغانستان  فعالیت بهتر را انجام دهیم.

وی افزود: تا سال ۲۰۲۴ برای ۲۰ میلیون نفردرافغانستان کمک خواهد شد که این کمک ها شامل عرضه خدمات صحی اولیه ، تطبیق واکسین پولیو برای ۱۰ میلیون کودک  تا پایان سال جاری، برای ۶ میلیون کودک مواد آموزشی  و برای یک میلیون کودک تهیه آب آشامیدنی صحی می باشد .

سپس معین سیاسی وزارت امور خارجه از کارو فعالیت اداره یونسیف برای مردم افغانستان قدردانی کرده افزود: ازاینکه افغانستان از بابت جنگ ها درعرصه های صحت ، آموزش ،زراعت وسایر بخش ها آسیب دیده و جنگ تاثیر منفی بالای زندگی مردم گذاشته اما اکنون زمان آن رسیده که جامعه جهانی و کشورهای دوست دورهم جمع شوند و به سلامتی افغان ها کمک کنند .

معین سیاسی وزارت امورخارجه از حمایت وزارت امورخارجه در امرکمک رسانی نهاد های کمک رسان به مردم افغانستان اطمینان داد .ختم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا