اخبارجامعه

معین وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان؛ بیجاشده های داخلی با مشکل نبود آب و نبود شغل ، مواجه اند

کابل 12 دلو باختر
معین وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در دیدار، با رئیس یک موسسه اماد رسان ترکی گفت بیجاشده های داخلی در بخش تامین آب آشامیدنی، اشتغال زایی٬صحت و آموزش نیاز به کمک دارند.
دفتر مطبوعاتی وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان امروز با نشر این خبر گفته است: مولوی عبدالرحمن راشد، معین مسلکی وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان با مجاهد کلیچ رئیس موسسه امداد رسان “آی اچ اچ” ترکیه دیدار کرد و روی مشکلات بیجا شدگان به بحث پرداخت.
در این دیدار، معین وزارت امور مهاجرین گفت که بیجاشده های داخلی در بخش آب آشامیدنی، اشتغالزایی، صحت و آموزش نیاز به کمک دارند.
وی افزود: برای اینکه بازگشت کنندگان دوباره راهی راه مهاجرت را در پیش نگیرند، نیاز است، تا برای شان اشتغال زایی صورت گیرد و بخش زراعت می تواند، راه موثر جذب افراد نیازمند به شغل باشد .
رییس موسس “آی اچ اچ” گفت: این نهاد می خواهد، در یکی از کمپ های بیجاشده بلخ مکتب و مدرسه اعمار نماید که برای این موضوع نیاز به هماهنگی و تایید وزارت امورمهاجرین نیاز دارد.
وی، معلومات داد که این موسسه در بخش فراهم سازی آب آشامیدنی برای نیازمندان در افغانستان، هفت صدوپنجاه حلقه چاه را در ولایات مختلف حفر کرده، حدود پنج هزار یتیم را تحت حمایت قرار داده و با ایجاد پروژه های مختلف اشتغال زایی یک هزاروپنج صد خانواده را تحت پوشش قرارداده است. بهزاد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا