اخبارجهان

معین وزارت خارجه روسیه؛ امارت اسلامی، تعهدات محکم در امر مبارزه با داعش دارد

کابل ۱۰ دلو باختر
معین وزارت خارجه روسیه گفته است: امارت اسلامی در افغانستان٬ تعهدات محکم در امر مبارزه با داعش دارد، مگر غرب با انفاذ تحریم ها تلاش دارد که توانایی های این نظام را در امر مبارزه با هراس افگنی محدود کند.
اولگ سیرمولوتف معاون وزارت خارجه روسیه به خبر گزاری تاس گفته است: اگرچه فعالیت‌های داعش با به قدرت رسیدن دو باره امارت اسلامی در افغانستان به طور چشمگیری کاهش یافت، مگر تلاش های صورت گرفت که این گروه همچنان فعال نشان داده شود٬ انجام شماری از فعالیت های تروریستی در افغانستان که داعش مسئولیت آن را گرفت نتیجه همین تلاش ها بوده است.
او مدعی شده است که غرب با ادامه تحریم ها علیه امارت اسلامی می خواهد، این نظام را دچار کمبود بودجه نماید، تا توانایی امارت اسلامی در امر مبارزه با داعش محدود شود.
وی محدویت های وضع شده مالی در برابر افغانستان از سوی واشنگتن را غیر قابل توجیه خوانده است.
وی، با تأکید بر اینکه داعش یک تهدید جدی برای افغانستان و آسیای مرکزی است، اظهار داشت: این گروه به دنبال به دست آوردن جای پای در خاک افغانستان و بی اعتبار کردن مقامات فعلی این کشور در تامین امنیت است.
معاون وزارت خارجه روسیه تصریح کرده است ما معتقدیم٬ کابل، اراده کافی برای انجام تعهدات خود برای جلوگیری از گسترش تهدید تروریزم از افغانستان را دارد. تحلیل سیاسی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا