سیاستاخبارTOP

ملا عبدالغنی برادر؛ گفته های اخیر ترامپ تهمت و بی اساس است

کابل ،۳ میزان، باختر
ملا عبدالغنی برادر معاون اقتصادی رئیس الوزرا گفته های اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین امریکا را بی اساس و تهمت خوانده است.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا در مصاحبه با فاکس‌نیوز گفته است در آن زمان، در گفتگویی با عبدالغنی برادر (رئیس وقت هیئت امارت اسلامی در دوحه) «عکسی از خانه او را فرستادم، او پرسید چرا، گفتم باید بفهمی اگر از این لحظه، کاری کنی که یک سرباز (آمریکایی) را از دست بدهیم، ضربه‌ای می‌زنیم که هیچ کشوری نخورده است. او (برادر) گفت: «می‌فهمم عالیجناب، او مرا عالیجناب خطاب می‌کرد.»
اما ملا برادر اظهارات اخیر ترامپ را بی اساس خوانده است.
ریاست دفتر معاون اقتصادی رئیس الوزرا شب گذشته(2 میزان) با نشر اعلامیه‌ یی گفته است: ملا عبدالغنی برادر آخند اظهارات اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا را به شدت رد می‌کند.
اعلامیه صراحت دارد؛ اینکه ترامپ ملا برادر را با فرستادن عکس ازخانه‌اش تهدید کرده و ملا صاحب در مورد او به احترام او سخن گفته است، این یک تهمت بی اساس از طرف ترامپ است.
باید گفت که دو نالد ترامپ در میان سیاست ورزان امریکایی و مردم آنکشور بیشتر به یک شخص خیره سر مشهور است که نزاکت های دولتداری و سیاسی را نمیداند و در زمان زمامداری خود کار های کرد که اعتبار و حیثیت امریکا راتنزیل داد حتی متحدان امریکا را رنج داد و با طراحی حمله بر کانگرس امریکا بیش از یک سیاست ورز٬ خود را یک قلدر و زور گویی معرفی داشت.
ترامپ برخلاف دیگر نامزدان ریاست جمهوری امریکا٬ نتیجه انتخابات دو سال پیش آنکشور را که در آن شکست خورد نپذیرفت و حاضر نشد که در یک روند رسمی و معیاری قدرت را به گونه صلح آمیز به بایدن تحویل دهد٬ حتی که امروز رئیس جمهور نیست خود را رئیس جمهور امریکا میداند و به آدرس بایدن از آدرس زور و قدرت صحبت میکند٬ در کل او حالت مناسب روانی ندارد.
پس نمی توان به گفته های او اعتماد کرد و آن را ارزش داد. تحلیل سیاسی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا