(DR)سیاست(DR)اخبارTOP(DR)(DR)جامعه

ملا نورالله نوری؛ در امارت اسلامی، هیچ قومی برقومی برتری ندارد

ایبک 27 سنبله باختر

 ملا نور الله “نوری” سرپرست وزارت سرحدات، اقوام و قبایل  درنشست در سمنگان که در آن مسوولان محلی، علمای اسلامی، بزرگان قومی و نمایندگان مردم شرکت داشتند گفت: درامارت اسلامی افغانستان هیچ قومی ازقوم دیگر برتری ندارد.

ملا نورالله “نوری”  دراین نشست گفت: در افغانستان صلح و امنیت برقرار شده است ولی  هنوز هم دشمنان دین با حرف های پوچ خود اذهان مردم را برهم میزند، پس  نباید فریب چنین اشخاص را خورد.

سرپرست وزارت امورسرحدات، اقوام و قبایل گفت” در این افغانستان اقوام مختلف زندگی میکند و همه در نظام کنونی سهیم میباشند، هنوز هم دست های وجود دارد که ازبیرون  کشور در میان ملت فتنه انگیزی می کنند و نظام فعلی را حکومت یک قوم و قشر خاص تلقی می کنند.

وی گفت: در نظام امارت اسلامی هیچ قومی بر قومی برتری ندارد، در حکومت های گذشته قوم گرایی و سمت گرایی به یک سنت نا پسند تبدیل شده بود و حتی هرکسی به نام خود پول چاپ می کرد.

نوری می گوید: کشور های همسایه تبصره می کردند که این نظام بقا نخواهد کرد اما در طی دوسال که گذشت، شاهد دست آورد های بزرگی بودیم که یکی از آنها پروژه کانال قوش تیپه و اسفالت بزرگ راه سالنگ میباشد که در طول بیست سال چنین پروژه ها، به منصه اجرا گذاشته نشده بود و همچنان هزاران تن از جوانان به صفوف پولیس جذب شده اند.

 دراین نشست، شماری از بزرگان، پیشنهاد های شان را درزمینه های گونه گون چون ساخت و ساز جاده ها ، تامین آب آشامیدنی و زراعتی، کاهش صرفیه برق، تاسیس و بازسازی شفاخانه ها در ولسوالی ها، گماشتن داکتران اناث در مراکزدرمانی مطرح کردند.مولوی عبدالاحد فضلی والی سمنگان گفت: در این ولایت اقوام مختلف در کنار هم زندگی میکنند و هیچ مشکلی میان هم ندارند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا