اخبارفرهنگTOP

مهاجرفراهی: رسانه ها و نهادهای بین المللی باید واقعیت های افغانستان را اطلاع رسانی کنند

کابل 14 قوس باختر
مهاجر فراهی معین امور نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ امروز در دیدار با رئیس دفتر حقوق بشر یوناما در کابل ، گفت: ما از رسانه های ملی و بین المللی توقع داریم که حقایق و واقعیت های افغانستان را انعکاس دهند.
به گزارش آژانس باختر:دراین دیدار فیونا فریزر رئیس دفتر حقوق بشر یوناما، یکبار دیگر از دسترسی رسانه ها به اطلاعات و رسیدگی به مشکلات رسانه و خبرنگاران ابراز نگرانی کرده گفت که وضعیت رسانه و خبرنگاران درافغانستان نگران کننده است .
معین امور نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ در پاسخ به این نگرانی ها اظهار داشت: قانون دسترسی رسانه ها به اطلاعات، ازسوی این وزارت تکمیل شده و به مقام امارت اسلامی ارسال شده است وبه زودی به دسترس رسانه ها و خبرنگاران قرار داده خواهد شد.
به گفته فراهی، کمیسیون تخطی از رسانه نیز مشکلات رسانه ها و خبرنگاران را بررسی و به آن رسیدگی می کند که به همین منظور،هیئت مشترک از وزارت اطلاعات و فرهنگ و نهاد های خبرنگاران افغانستان به خاطر رسیدگی به مشکلات رسانه ها تعیین شده و ازشماری رسانه ها نیزدیدن کرده اند .
معین امور نشرات وزارت اطلاعات وفرهنگ ،تاکید کرد ما از تمام رسانه ها و نهاد های بین المللی می خواهیم که حقایق و واقعیت های افغانستان را به نشر برسانند؛ اما متاسفانه برخی از رسانه ها و نهاد بین المللی درگزارش های شان، ازوضعیت و شرایط افغانستان به گونه اطلاع رسانی می کنند که دوراز حقیقت است.
فراهی تاکید کرد که وزارت اطلاعات و فرهنگ، حامی خبرنگاران و مرجع واحد رسیدگی به مشکلات خبرنگاران است. روشان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا