سیاستاخبارTOP

مولوی امیرخان متقی:پاکستان به عنوان یک کشورهمسایه، مشکلات خود با افغانستان را از راه‌های دیپلماتیک حل کند

کابل، ۴ جدی، باختر
مولوی امیرخان متقی سرپرست وزارت امور خارجه کشور امروز در نشست «معافیت جرایم مالی، حمایت صنعت و تجارت» که در ارگ برگزار شده بود، گفت: پاکستان به عنوان یک کشور همسایه، باید مشکلات خود با افغانستان را از طریق دیپلماتیک حل کند.
وی افزودکه امنیت و ثبات در افغانستان، به نفع همه کشورهای منطقه است و امارت اسلامی متعهد به روابط دو جانبه، بر اساس احترام متقابل با همه کشورها است.
مقتی همچنان خواستار حل مشکلات مرزی میان افغانستان و پاکستان از طریق مذاکرات شد و گفت: پاکستان باید با افغانستان، به عنوان یک کشور همسایه و شریک رفتار کند و مشکلات باید از طریق مجاری دیپلماتیک حل شود.
وی تاکید کرد که درگیری میان نیروهای مرزی دو کشور، به نفع هیچ طرف نیست و هر دو کشور باید به روابطی مبتنی بر احترام متقابل، پابند باشند.
سرپرست وزارت امور خارجه افزود که در حال حاضر تاجران پاکستانی اجازه دارند که اموال خود را از طریق افغانستان به آسیای میانه بفرستند و تاجران افغان نیز باید از طریق این کشور اموال شان را به کشورهای جهان ارسال کنند.
مولوی امیرخان متقی اطمینان داد که امنیت در سراسر کشور تامین است و نیروهای افغان، آماده حفاظت از سرحدات کشور شان هستند.
متقی خاطر نشان کرد که در حال حاضر، یک نظام اسلامی قوی درافغانستان حاکم است و کسی جرئت تجاوز بر حریم کشور ما را ندارد. وهاج

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا