سیاستاخبارTOPآموزش

مولوی عبدالکبیر: امارت اسلامی مخالف تعلیم دختران نیست

 

کابل باختر 5 جدی

معاون سیاسی ریاست الوزرا در دیدار با هیئت رهبری اتحادیه پوهنتون های خصوصی گفت که امارت اسلامی مخالف تعلیم دختران نیست و تلاش می کند که تأخیر به وجود آمده به زودی خاتمه یابد.

دفترمطبوعاتی ریاست الوزرا امروز با نشر خبرنامه یی گفته است که مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی ریاست الوزراء امارت اسلامی افغانستان با هیئت رهبری اتحادیه پوهنتون های خصوصی افغانستان به ریاست قاضی گل الرحمن دیدار کرد.

در این دیدار هیئت رهبری اتحادیه یاد شده، تحکیم نظام اسلامی واقعی را خواست افغانان دانسته، گفتند که برای استحکام و ثبات نظام اسلامی  آماده هرگونه همکاری استند.

آنان افزودند که در این شرایط دشوار بخاطر باسواد شدن مردم و پیشرفت کشور در بخش تحصیلات عالی سرمایه‌گذاری کرده اند.

هیئت رهبری این اتحادیه، خواهان بازگشایی دروازه های مکاتب و پوهنتون ها به روی دختران شدند و در این زمینه پیشنهادات و مشوره های شان را شریک ساختند و افزودند نیاز است افغانستان در بخش های اقتصادی و علمی به  خودکفایی برسد.

مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی ریاست الوزراء گفت: افغانستان و امارت اسلامی خانه مشترک همه افغانان است و هر افغان در آن حق ارائه نظر و مشوره را دارد.

وی افزود که امارت اسلامی ،مخالف تعلیم دختران  نیست و تلاش می کند که تأخیر به وجود آمده به زودی خاتمه یابد.

مولوی صاحب عبدالکبیر افزود که افغانستان در بخش های مختلف به کادرهای متعهد نیاز دارد و اطمینان داد که بر نظریات و پیشنهادات شان غور صورت می‌گیرد. بهزاد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا