(DR)سیاست(DR)اخبار(DR)اقتصادTOP(DR)(DR)جامعه

مولوی عبدالکبیر جلب سرمایه گذاری را در زمینه های میکانیزه سازی و توسعه زراعت مهم خواند


کابل 19اسد باختر
معاون سیاسی ریاست الوزرا در دیدار با هیتی بریاست سرپرست وزارت زراعت، جلب سرمایه گذاری را در زمینه های میکانیزه سازی و توسعه زراعت مهم خواند
دفتر مطبوعاتی ریاست الوزرا امروز با نشر خبر نامه یی گفته است.
مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی ریاست الوزراء با هیأتی تحت ریاست سرپرست وزارت زراعت، آبیاری و مالداری که در ترکیب آن قوماندان امنیه اندخوی ولایت فاریاب، قوماندان لوای ششم سرحدی و مشاور وزارت یاد شده حضور داشتند، دیدار نمود.
در این دیدار مولوی عطاء الله عمری سرپرست وزارت زراعت، آبیاری و مالداری در مورد سفرهای اخیرش به ولایات شرقی لغمان، ننگرهار، کنر و نورستان و دستآوردهای اخیر و برنامه‌های وزارت مذکور به معاون سیاسی ریاست الوزراء معلومات ارائه کرد.
وی گفت که تخم های اصلاح شده توسط وزارت متذکره به تعداد زیادی از دهاقین توزیع شده و این سلسله همچنان ادامه دارد.
او افزود که وزارت زراعت، آبیاری و مالداری تلاش می کند تا مالداری داخلی را ترویج دهد و برای تحقق این هدف، اتاق پروسس لبنیات ساخته می شود.
مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی ریاست الوزراء فعالیت های این وزارت را مورد تقدیر قرار داد و افزود که افغانستان یک کشور مساعد برای زراعت و مالداری است و به عنوان یک منبع درآمد باید این بخش مورد توجه قرار گیرد.
مولوی عبدالکبیر جلب سرمایه گذاری را در زمینه های میکانیزه سازی و توسعه زراعت مهم خواند و هدایت داد که مشارکت سکتور خصوصی در بخش زراعت با کمک نهادهای مربوطه افزایش یابد.
بهزاد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا