اخبارTOPآموزش

مولوی ندا محمد ندیم: مخالف تحصیل و تعلیم جوانان نیستیم

 

کابل، 4 جدی، باختر

سرپرست وزارت تحصیلات عالی، در نشستی با شماری از مسوولان نهاد های تحصیلات عالی خصوصی، روی بهبود کیفیت تحصیل و رسیدگی به  مشکلات و خواست های آنان به بحث پرداخت.

به گزارش آژانس باختر؛ در این نشست شیخ الحدیث مولوی ندا محمد ندیم سرپرست وزارت تحصیلات عالی، گفت: این وزارت و در مجموع امارت اسلامی افغانستان  مخالف تحصیل و تعلیم جوانان کشور نیست، بلکه برای بهبود و انکشاف آن در پرتو ارشادات دینی و ارزش های ملی کشور باورمند است.

مولوی ندیم، با اشاره به حکم اخیر در رابطه به نهاد های تحصیلی گفت: در حکم به هیچ عنوانی در مخالفت با تحصیل دختران چیزی گفته نشده است.

وی از مسوولان نهاد های تحصیلی کشور خواست که مطابق احکام مقام رهبری امارت اسلامی و اسناد تقنینی وزارت تحصیلات عالی خود را عیار کنند.

همچنان در این نشست سرپرست وزارت تحصیلات عالی، بر حل اساسی مشکلات نهاد های تحصیلات عالی خصوصی تعهد سپرد و گفت باید کمیسیونی مشترک از سوی نمایندگان این نهاد ها و وزارت تحصیلات عالی به هدف تقویت و حل مشکلات بخش تحصیلات عالی خصوصی ایجاد شود.

دکتور طارق کمال و پوهاند گل رحمن قاضی در صحبت های شان، ضمن اطمینان از تطبیق احکام امارت اسلامی و اسناد تقنینی وزارت تحصیلات عالی در نهاد های خصوص تحصیلات عالی، یک سلسله خواست ها و پاره از مشکلات شان را مطرح کردند.

سرپرست وزارت تحصیلات عالی، در زمینۀ رفع مشکلات و رسیدگی به خواست های آنان وعده همکاری داد.   باختر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا