اخبارآموزش

نتایج امتحانات کانکور، تا ده روز آینده اعلان می شود

کابل/ 18 اسد / باختر

نتایج امتحانات کانکور شمول درموسسات تحصیلات عالی، سال 1400  تا ده روز آینده اعلان می شود .

پوهنوال دوست محمد فیضی سخنگوی ادارۀ ملی امتحانات، به آژانس باخترگفت که درامتحانات عمومی کانکور سال 1400  فارغان صنوف دوازهم، از سراسر کشور  بیش از 216 هزار داوطلب که اضافه از 60 درصد آنان پسران و متباقی دختران هستند، اشتراک کردند.

وی افزود: ازاین جمله  در امتحان کانکور کابل حدود 58 هزار و 326 داوطلب اشتراک کردند که از این میان  25 هزار و 347  تن آنان دختران و متباقی پسران هستند.

سخنگوی ادارۀ ملی امتحانات گفت: از جملۀ  216 هزار اشتراک کنندگان امتحانات کانکور سال جاری از سراسرکشور، کسانی که امتحان کانکور را موفقانه سپری کرده باشند، حدود 70 هزار تن آنان در موسسات تحصیلات عالی  و نزدیک به 60 هزار تن دیگر آنان به موسسات تحصیلات نیمه عالی، درمرکز و ولایت ها پذیرفته می شوند.

پوهنوال فیضی خاطرنشان کرد: داوطلبانی که نمره های کامیابی را درامتحان کانکور حاصل کرده باشند، اما به انتخاب های پنجگانه  شان موفق نشده باشند؛ به موسسات تحصیلات عالی خصوصی معرفی می شوند.

او اضافه کرد درصورت که به کدام مشکل تخنیکی در روند نتیجه گیری امتحانات مواجه نشوند، نتایج امتحانات کانکور سال روان فارغان صنوف دوازدهم را تا ده روز آینده اعلان می کنند. احمدضیا احمدی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا