سیاستاخبارTOP

نشست کابینه طرزالعمل تداوی معتادان و پالیسی اشتراک زیرساخت انکشاف شبکۀ فایبر نوری را تصویب کرد

کابل، 19 اسد، باختر
به ریاست ملا محمد حسن آخند رئیس الوزرا و با حضور سرپرست وزیران و رئیسان اداره‌های مستقل، نشست کابینۀ امارت اسلامی افغانستان برگزار شد.
به گزارش آژانس باختر؛ در آغاز این نشست در مورد تداوی معتادان، توزیع تذکرۀ تابعیت برای افغانان مقیم خارج، تعیین مرز زابل با پکتیکا، قندهار و غزنی، تأمین آب آشامیدنی صحی در کشور، تمدید شبکۀ فایبر نوری، مصادرۀ مهاجرین غیرقانونی و تصویب بودجۀ سه ماهه اخیر ریاست عمومی شاروالی بحث شد.
هم‌چنان در نشست کابینه، به منظور ارائه تسهیلات صحی، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و دیگر سهولت‌ها برای معتادان، طرزالعمل حاوی چهار فصل و 14 ماده به تصویب رسید و به ادارۀ ملی احصائیه و معلومات وظیفه سپرده شد که برای اتباع افغانستان مقیم خارج از کشور، بر اساس طرح تصویب شده توزیع تذکرۀ کاغذی را آغاز کند.
در همین‌حال، نشست کابینه به کمیسیون حل اختلافات اراضی، وظیفه سپرده است که اطلاعات دقیق را جهت حل مشکل تعیین سرحد زابل با پکتیکا، قندهار و غزنی به منظور توزیع و تعیین حدود تهیه و راه‌حل را دریافت و جهت تصویب به نشست کابینه ارائه کند.
از سوی دیگر، در این نشست مولوی عبدالسلام حنفی معاون اداری ریاست الوزرا موظف شده است که به منظور تهیۀ آب آشامیدنی پاک با هشت وزارت و اداره‌های دولتی مربوط جلسه‌یی را برگزار و نتیجۀ آن را به جلسۀ کابینه ارائه کند.
در پایان نشست کابینه، پالیسی اشتراک زیرساخت مربوط به انکشاف شبکۀ فایبر نوری به تصویب رسید و نیز به ریاست لوی څارنوال کشور به هیئتی وظیفه سپرده شده است که در چارچوب قوانین نافذه شرعی دوسیه‌های افراد “ممنوع الخروج” دولت پیشین را بررسی کند و جهت حذف افراد “بری‌الذمه” از لیست متذکره راه‌حلی دریافت کند.
وهاج

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا