اخبارتبصره و مرور بر مطبوعات

نظامیان اسرائیلی در جریان سالجاری ۲۱۶ فلسطینی را کشته اند

 

اسرائیل سیاست «تیراندازی برای مرگ» را در برابر  فلسطینیان به اجرا گذاشته است

کابل  ۲۰   قوس   باختر

از ابتدای سال ۲۰۲۲ تا اکنون، ۲۱۶ فلسطینی به دست نظامیان اسرائیلی کشته شده اند، ده ها فلسطینی دیگر جراحت برداشته و ده ها منزل مسکونی در مناطق اشغالی، از سوی تفنگ داران رژیم صهیونست تخریب شده است.

تلويزيون «پرس تی وی» به جزئیات این گزارش پرداخته است و گفته است از ابتدای سال ۲۰۲۲ تا اکنون ۲۱۶ فلسطینی به دست نظامیان اسرائیلی کشته شده اند.

از این میان، ۱۶۴ فلسطینی در کرانه باختری به شهادت رسیده اند و متباقی در حمله های اسرائیل به نوار غزه جان شان را از دست داده اند.

سازمان ملل ، شمار فلسطینیانی را که امسال در کرانه باختری به دست نظامیان اسرائیلی کشته شده اند، بالاترین رقم در ۱۶ سال گذشته دانسته است.

گروه‌های مدافع حقوق بشرگفته اند که اسرائیل سیاست «تیراندازی برای مرگ» را در برابر  فلسطینیان به اجرا گذاشته است.

این در حالی است که وزارت خارجه امریکا ،همیشه در گزارش های سالانه خود که روی مسایل حقوق بشری تمرکز دارد، هیچگاه از جنایات اسرائیل در برابر مردم فلسطین یاد نکرده است؛ برخلاف گروه های مبارز فلسطینی را تروریست خوانده است.

درکنارامریکا، کشورهای غربی هم از جنایات رژیم صهیونست در برابر مردم مبارز فلسطین، چشم پوشیده اند و شنیع تر آن که، سرکوب بی رحمانه  فلسطینان از سوی اسرائیل را با عناوین توجیه می کنند.

باید گفت که امریکا و کشور غربی متحد آن، خود را راستین ترین مدافعان حقوق بشر در جهان می دانند، مگر تعریف آنان از حقوق بشر تنها در کشور هایی خلاصه می شود که با امریکا و سیاست های استعماری آن کشور مخالف اند. این گونه کشورها همیشه به نام تخطی کنندگان حقوق بشری، یادشده اند و با اعمال انواع تحریم مواجه شده اند، مگر از جنایات اسرائیل در برابر مردم فلسطین به سادگی چشم پوشیده می شود؛ حتی اسرائیل یک کشور قربانی هراس افگنی معرفی می شود.

نهاد ابوقوش، کارشناس امور اسرائیل  به تلويزيون «پرس تی وی» گفته است: به سادگی می‌توان گفت که تشکیلات اسرائیلی، نیروهای مسلح و نهاد‌های امنیتی اسرائیل و شهرک نشینان، دستور صریح برای کشتار دارند. آن‌ها فلسطینیان را حتی در مواردی که با شک و تردید همراه است، شهید می‌کنند و همیشه به سرعت ماشه سلاح هایشان را می‌فشارند. به تازگی، حمله‌هایی که به کرانه باختری صورت می‌گیرد، به شهید و زخمی شدن شماری از فلسطینیان انجامیده است و هیچ یک از نظامیان (اسرائیلی) به علت جنایت‌هایی که مرتکب شده اند، هدف تحقیق قرار نمی‌گیرند.

مصطفی برغوثی، سیاستمدار فلسطینی هم به این تلویزیون گفته است : برنامه اصلی آنان، پاکسازی قومی فلسطینیان است. دومین برنامه، سرکوب هر گونه مقاومت مردم فلسطین و به اجرا گذاشتن طرح‌های شهرک سازی در هر جایی است. از این رو، در عمل، اسرائیل با اجرای سرکوب علیه فلسطینیان، همه منافعش را به دست می‌آورد. ما حتی در دوره انتخابات، شاهد تشدید (درگیری‌ها و خشونت ها) بودیم، چرا که احزاب اسرائیلی از خون فلسطینیان برای تامین هدف‌های انتخاباتی شان بهره می‌گیرند.

آنچه گفته شد شمه از جنایات اسرائیل در برابر مردم فلسطین است که فقط به خاطر زندگی در سرزمین های آبایی شان ، مبارزه می کنند؛ مگر اسرائیل آنان را به نام تروریست، به رگبار می بندد. امریکا و مدافعان دیگر حقوق بشری نه تنها  به آرامی این جنایت ها را نظاره گر اند، بل آن را توجیه هم می کنند. تحلیل سیاسی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا