اخباراقتصادجامعهTOP

نمایشگاه وطن ما، تولید ما در کابل افتتاح شد

کابل، ۲۰قوس، باختر
نمایشگاه تحت عنوان وطن ما، تولید ما امروز در هوتل اینرکانتینتال کابل افتتاح شد.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر؛ در نشست افتتاحیه این نمایشگاه تعدادی از مسئولان امارت اسلامی و سکتور خصوصی، تجار و زنان کار آفرین اشتراک داشتند.
رحیم الله سمندر، رئیس اجرائیوی اتاق معادن و صنایع افغانستان در این نشست، محصولات افغانستان را بهتر از همیشه خواند و از هموطنان خواست تا از محصولات داخلی استفاده کنند.
همچنان وی در خصوص ایجاد مرکز دایمی تولیدات و محصولات داخلی، صادرات و واردات، حفاظت از مواد اولیه، کمبود برق و حمایت صنعت و برخی مشکلات و پیشنهادات دیگری تولید کنندگان را مطرح کرد و خواستار رسیدگی به آن شد.
محمد یونس مهمند، معاون اول اتاق تجارت و سرمایه گذاری افغانستان در مورد ارزش این نمایشگاه صحبت کرد و بر معیاری سازی تولیدات داخلی و کیفیت آن تاکید کرد.
وی افزود؛ بخش خصوصی به ویژه اتاق تجارت و سرمایه گذاری افغانستان از تجاران و سرمایه گذاران حمایت می کند و با امارت اسلامی افغانستان همکاری کامل دارند.
در ادامه این نشست داکتر عبداللطیف نظری، معین مسلکی وزارت اقتصاد خواستارسرمایه گذاری بیشتر تجار ملی در کشور شد و از حمایت امارت اسلامی از سرمایه گذاران اطمینان داد.
وی افزود؛ ترویج مصرف تولیدات داخلی، حمایت صنایع داخلی، مکانیزه و عصری سازی بخش زراعتی، افزایش صادرات در مقابل واردات، جذب کمک های توسعه یی و ایجاد فضای عملی و مناسب برای سرمایه گذاری و تولید از اولویت های امارت اسلامی است.
دیگر سخنرانان این نشست نیز برپایی نمایشگاه ها را برای بازاریابی محصولات و تولیدات داخلی موثر خواندند و بر استفاده از تولیدات داخلی تاکید کردند.
در پایان این مراسم، مسئولان نمایشگاه «وطن ما، تولید ما» را افتتاح کردند و از بخش های مختلف آن دیدن کردند.
قابل ذکر است این نمایشگاه دارای۲۰۰ غرفه فروش دارد در این غرفه ها صنایع دستی خانم ها، موادخوراکی، غیر خوراکی و مواد شوینده ، قالین و سایر محصولات و تولیدات داخلی کشور به نمایش گذاشته شده است که برای سه روز بروی علاقمندان باز است. ویسا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا