اخبارفرهنگجامعه

نمایشگاه کتاب و صنایع دستی در بامیان برگزار شد

بامیان، ۲ میزان، باختر
نمایشگاه دو روزۀ کتاب و صنایع دستی، از سوی ریاست انتشارات کتب بیهقی وزارت اطلاعات و فرهنگ، ریاست اطلاعات و فرهنگ و آمریت صنعت و تجارت بامیان با همکاری اتحادیۀ ناشران خصوصی امروزدر بامیان افتتاح شد.
محمد خان غازی نمایندۀ مقام ولایت بامیان گفت: ما با تمام ادارات که در بخش‌های مختلف با در نظر داشت شریعت اسلامی کار می‌کنند همکار هستیم و خواهیم بود.
مولوی سیف‌الرحمن محمدی رئیس اطلاعات و فرهنگ بامیان گفت: الحمدلله ملت افغانستان استقلال خود را به دست آورد و از تجاوز بیگانگان نجات یافت، بر ما لازم است که در پهلوی استقلال ارضی و نظامی استقلال فرهنگی نیز داشته باشیم.
وی در مورد اهمیت کتاب و کتاب‌ خوانی نیز گفت: بیایید کتاب را سرمشق زندگی خود بسازیم، بیایید زندگی مان را در روشنی کتاب و آگاهی رونق و زیبایی ببخشیم.
وی اضافه کرد که نمایشگاه‌های امروزی باعث می‌شود تا فرهنگ کتاب ‌خوانی در میان جوانان رونق یافته و با نمایش صنایع دستی محلی اقتصاد خانواده‌ها نیز تقویت می‌شود.
مولوی معراج‌الدین جامی نمایندۀ ریاست امر به معروف و نهی از منکر بامیان گفت: برای همه معلوم است که دنیا سعی و تلاش کردند که به افغانستان فرهنگ خویش را تحمیل کنند ولی خوشبختانه با تلاش امت مسلمان کشور، ما فرهنگ اسلامی خویش را حفظ کردیم و کشور را از اشغال کشور‌های بیگانه نجات دادیم.
خبرنگار خان محمد محقق –ادیتور حمیدی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا