اخبارجهان

نگرانی مقامات امریکای از افشای اسناد استخباراتی که ترامپ آن را به خانه خود انتقال داده بود

کابل، ۲۹ اسد، باختر
شبکه خبری سی ان ان از نگرانی های شدید مقامات قصر سفید پیرامون اسنادی که دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق امریکا به خانه شخصی خود در فلوریدا منتقل کرده است، خبر داد.
آژانس باختر به نقل از شبکه خبری سی ان ان، به اساس این گزارش، مقامات در قصر سفید گفتند درباره برخی از اسنادی که به خانه دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا منتقل شده است، نگران هستند.
سی ان ان به نقل از مقامات قصر سفید افزود، برخی از اسنادی که به خانه شخصی ترامپ منتقل شده است باید در مراکز دولتی امن نگهداری می ‌شدند.
مقامات دولت امریکا همچنین نگران هستند که آیا این اسناد ممکن است منابع و روش‌ های استخباراتی این کشور را در معرض خطر قرار دهد یا خیر.
یک مقام بلند پایه دولت امریکا که نام وی اعلام نشده است گفته است نگرانی‌ های شدیدی وجود دارد.
یک منبع آگاه دیگر نیز با ابراز نگرانی مقامات استخباراتی امریکا درباره اطلاعاتی که ترامپ ممکن است خارج کرده باشد، افزود نمایندگان جامعه استخباراتی امریکا طی ماه ‌های گذشته نشست ‌هایی را با وزارت عدلیه، کمیته‌ های ذیربط کنگره و آرشیف اسناد ملی امریکا پیرامون اسناد حساسی که ممکن است ناپدید شده باشند، برگزار کرده اند.
لازم به ذکر است که مأموران اف ‌بی‌ آی اخیراً با داخل شدن به خانه ترامپ در فلوریدا، ۲۰ بکس شامل ۱۱ مجموعه اسناد طبقه ‌بندی ‌شده و فوق العاده محرمانه را توقیف کردند. گزارش نشریه واشنگتن پست حاکی از آن است که اسناد طبقه‌ بندی ‌شده مربوط به سلاح های هسته‌ یی است.
وزارت عدلیه امریکا توقیف این اسناد را تأیید کرده افزود، دلایل احتمالی برای این موضوع وجود دارد که ترامپ قانون استخباراتی را نقض کرده است، چون بر اساس قانون فدرال امریکا در اختیار داشتن یا انتقال اطلاعات دفاع ملی ممنوع است.
سید مصطفی میری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا