اخبارسیاستTOPتبصره و مرور بر مطبوعات

نیروهای امنیتی متعهد به تامین امنیت شهروندان کشور اند و در این مسیر هیچ اخلالگری را تحمل نمیکنند

تبصره، کابل، ۱۳ اسد، باختر
نیروهای امنیتی متعهد به تامین امنیت شهروندان کشور و برگزاری آزادانه مناسک مذهبی آنان اند و در این مسیر هیچ اخلالگری را تحمل نمیکنند.
مبصر آژانس باحتر مینگارد؛ روز گذشته نیروهای امنیتی یک هسته تروریستی در کابل را متلاشی کردند که قصد داشتند مراسم روز عاشورا را در بخشی از کابل مختل کنند.
منابع امنیتی گفته اند که هراس افگنان با جا گرفتن در یک منزل مسکونی در ساحه کارته سخی در صدد آن بودند که به روز دهم محرم هنگام برگزاری مراسم عاشورا آن هموطنان ما را که قصد شرکت در این مراسم را داشتند آماج قرار دهند مگر نهاد های کشفی امارت اسلامی با آگاهی از این برنامه داخل اقدام شدند و با متلاشی کردن یک هسته تروریستی٬ احتمال یک رویداد هراس افگنانه را به هیچ مبدل کردند.
باید گفت؛ هراس افگنان که در افغانستان جای و مکانی ندارند در تلاش اند که برای مطرح کردن خود و برای آن که نشان دهند در بحث امنیتی و سیاسی افغانستان یک جریان مطرح اند برای خود فرصت سازی و بستر سازی میکنند و به خاطر این کار دست به هر عملی میزنند.
هراس افگنان به خاطر آن که بیشتر در رسانه ها مطرح شوند در پی سوژه های تبلیغاتی اند٬ حمله بر عبادتگاه های مردم٬ حمله بر نهاد های تعلیمی و تحصیلی٬ حمله بر شرکت کنندگان مراسم مذهبی پیروان یک مذهب خاص… می تواند برای مطرح کردن آنان سوژه های تبلیغاتی باشد.
به همین دلیل است که آنان این بار حمله بر شرکت مراسم عاشورا را در کارته سخی را برنامه ریزی کرده بودند٬ هراس افگنان در هفته گذشته با بمب گذاری در یک استدیوم ورزشی٬ تلاش کردند فضای رعب و وحشت را در میان ورزشکاران ایجاد کنند٬ قبل از این با حمله بر عبادتگاه هموطنان سیک ما در کارته پروان٬ دشمنی شان را با یک اقلیت دینی در کشور نمایان کردند.
با بررسی و تحلیل کوتاه از فعالیت هراس افگنان در طول چند روز اخیر به این نتیجه میرسیم که هراس افگنان با هدف قرار دادن مردم در مکان های مختلف٬ هدف جز ایجاد فضای رعب و وحشت و سد شدن در برابر آزادی های معقول مردم هدفی دیگری ندارند٬ مگر امارت اسلامی و نیروهای امنیتی وابسته به آن٬ این اجازه را به اخلالگران نمی دهند. تحلیل سیاسی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا