اخبارسیاستامنیت

هراس افگنی دشمن مشترک بشریت است باید در برابرآن دید واحد داشت

تبصره
کابل، ۷ عقرب، باختر
هراس افگنی پدیدۀ است که مرز و جغرافیا را نمی شناسد، هدف آن نابودی انسانیت و فتنه انگیزی است مهار این پدیده زمانی امکان پذیر است که در برابرآن با انگیزه بسیج شد و در یک حرکت همگانی به آن پاسخ داد.
شامگان روز چهارشنبه پنجم عقرب یک فرد مسلح با ورود به زیارت شاهچراغ در شیراز ایران به سمت زائران تیراندازی کرد پانزده تن را کشت و نوزده نفر دیگر را زخمی کرد و سرانجام خودش از سوی نیروهای امنیتی آن کشور بازداشت شد، داعش در این حادثه اسفبار ادعای مسئولیت کرده است.
این حادثه نشان می دهد که هراس افگنی یک پدیده جهان شمول است که در یک جغرافیای خاص تعریف نمی شود، هدف آن فتنه انگیزی و نابودی بشریت است یعنی تروریست و هراس افگن در برابر هر قوم و تبارهر دین و مذهب ایستاده میشود و هر انسانی و هر تمدنی را هدف خود میداند.
اگر دیروز زیارتی در شیراز مورد حمله قرار گرفت و چند انسان بیگناه قربانی شدند، افغانستان شاهد وقایع بیشماری چنین رویداد ها است که در آن مردم و زیر بنا های این کشور هدف بوده اند، با تاسف شماری از کشور های دور و نزدیک این پدیده زشت را منحصر به یک جغرافیای خاص تعریف کردند مگر واقعه اخیر در ایران و وقایع دیگر در کشور های دیگر نشان داد که هراس افگنی اگر مهار نشود هر قوم وتباری را هدف قرار میدهند.
از دید امارت اسلامی «هراس افگنی و هراس افگنان دشمن مشترک ما اند، فتنه انگیزی تکفیری در افغانستان نیز چند بار مردم بی‌گناه را هدف قرار داده‌ و آنها دشمنان اسلام و مسلمانان هستند.»
پس نیاز است که در برابر دشمن مشترک دید واحد داشت و به جای اتهام بستن های بیجا و فرار از واقعیت ها دربرابر این پدیده ضد انسانی و ضد تمدن بسیج شد و با حرکت همگانی به آن پاسخ داد. تحلیل سیاسی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا