اخبارجامعه

هزاران جریب زمین امارتی درپکتیکا تشخیص شد

 

کابل ۹ قوس باختر

هیات تخنیکی کمیسیون جلوگیری از غضب زمین، از شهر شرن مرکزپکتیکا بازدید کرده و بیشتر از ۵ هزار جریب زمین را درساحه زمین‌های دب امارتی تشخیص دادند.

وزارت عدلیه با نشر خبرنامه یی گفته است که هیات تخنیکی کمیسیون جلوگیری از غضب زمین از زمین‌های قوم تاروخیل و زمین های دب در شهر شرن این ولایت دیدن کرد و 5250 جریب زمین‌ که از سوی برخی از افراد تصرف شده بود را امارتی تشخیص داده است.

در خبرنامه آمده است: هیأت مذکور از قوم تاروخیل که ۷۲ هزار جریب زمین را تصرف نموده اند نیز خواهان ارایه اسناد گردیده و تأکید کرد که تا تصمیم نهایی این هیأت از هرنوع تصرف در این زمین خودداری کنند.

از سوی هم این هیات با بزرگان قوم  وروکو ،کربدین ،جلال‌خیل ،گولی‌خیل دیحی‌خیل دیدن کرده و از آنان خواسته تا جهت قناعت هیات اسناد ارایه بدارند.

این در‌حالی است که چند روز قبل هیات تخنیکی جلوگیری از غضب زمین در ولایت‌های لغمان، لوگر، میدان وردک به منظور تشخیص و بر‌رسی زمین‌های غضب‌شده بازدید کرده بودند.

کمیسیون جلوگیری از غصب زمین به اساس فرمان امرالمومنین به سرپرسیتی سرپرست وزارت عدلیه  جهت تثبیت زمین های امارتی در کشور ایجاد و سرپرست وزارت های شهرسازی، زراعت و آبیاری، کار و امور اجتماعی و لوی څارنوال در تشکیل این کمیسیون قرار دارند.فهیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا