اخبارتبصره و مرور بر مطبوعات

هشتاد منطقه در افغانستان برای حمایت از بیجا شدگان مشخص شد

 

کابل ۱۶  قوس  باختر

کمیشنری عالی سازمان ملل برای پناهندگان و برنامه انکشافی سازمان ملل متحد اعلام کرده‌اند که روی ۸۰ منطقه مشخص‌شده در افغانستان که برای بازگشت و ادغام مجدد بی‌جاشدگان از اولویت برخوردار هستند، به‌گونه مشترک کار می‌کنند.

این دو نهاد روز گذشته، به‌گونه یی مشترک اعلامیه‌ را صادر کردند که بربنیاد آن بالای همین ۸۰ منطقه مشخص‌شده در سراسر افغانستان کار خواهند کرد.

کمیشنری عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان و برنامه انکشافی سازمان ملل متحد اعلام کرده‌اند که روی ۸۰ منطقه مشخص‌شده در افغانستان که برای بازگشت وادغام مجدد بی‌جاشدگان از اولویت برخوردار هستند، به‌گونه مشترک کار می‌کنند؛  این ۸۰ منطقه، شامل ۷۵ ولسوالی و پنج شهر می‌شود.

در اعلامیه‌ این دو نهاد سازمان ملل آمده که افغانستان از آغاز سال ۲۰۲۱ تاکنون شاهد بازگشت داوطلبانه شمار قابل توجهی از بی‌جاشدگان داخلی بوده است.

بررسی که از سوی کمیشنری عالی پناهندگان سازمان ملل متحد انجام شده نشان می‌دهد که حدود ۱.۲۳ میلیون بی‌جاشده داخلی داوطلبانه بازگشت کرده‌اند.

براساس اعلامیه یی این دو نهاد از جمله ۱.۲ میلیون بی‌جاشده‌ بازگشته، بیش از  ۲۱۱ هزار تن آن‌ها شامل کسانی می‌شود که در سال ۲۰۲۲ بازگشته‌اند.

کمیشنری عالی پناهندگان سازمان ملل متحد از آغاز سال جاری تاکنون برای حدود ۲.۷ میلیون تن  در سراسر افغانستان در ۸۰ منطقه کمک توزیع کرده است. تحلیل سیاسی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا