(DR)سیاست(DR)اخبار(DR)جامعهTOP(DR)

والی جدید پنجشیر به کار آغاز کرد


بازارک ۲۶ ثور باختر
حافظ محمد آغا حکیم امروز رسماً به عنوان والی پنجشیر معرفی وبه کار آغازکرد.
والی جدید پنجشیر توسط مولوی محمد نبی عمری معین اول وزارت امور داخله باحضورداشت شماری دیگر ازمقامات ارشد این وزارت ومسوولان محلی معرفی شد.
مولوی محمد نبی عمری، معین نخست وزارت امور داخله در مراسم معرفی والی جدید پنجشیر با اشاره به اینکه تغییر و تبدیلی‌ها در نظام امارت اسلامی، یک اصل است اذعان کرد که امروز جای خوشبختی است که حکومت‌ها ی ملوک‌طوایفی – جزیره‌های قدرت- خاتمه یافته است و یک پنجشیری والی لوگر و یک لوگری والی پنجشیر می‌شود‌.
معین نخست وزارت امور داخله کشور خطاب به مردم پنجشیر گفت:نظام امارت اسلامی در نتیجه خون‌ شهدا و فدایان زیادی به دست آمده است، بنا مردم پنجشیر از این نظام حمایت کنید، جای خوشی و شکرگزاری است که علمای پنجشیر برعلیه کسانی فتوا صادر کردند که درتلاش تخریب و بغاوت علیه نظام امارت اسلامی بودند.
عمری گفت که رهبر امارت اسلامی شیخ القران و الحدیث مولوی هبت الله اخندزاده حفظه الله، برای ملت دلسوز است و هیچگونه کوتاهی و معامله بالای ملت انجام نمی‌دهد و این اطمینان برای همه مردم افغانستان است.
همچنان حافظ محمد آغا حکیم، والی جدید پنجشیر در این مراسم، گفت: ملت افغانستان در چهل سال گذشته به اندازه کافی تحولات را تجربه کرده است، جریان‌های مختلف با دیده‌گاهای مختلف – کمونسیم، لبرالیسم، دموکراسی و… آمدند و رفتند، اما ملت افغانستان طرف دار جهاد و تنفیذ دین الهی بود، الحمد الله این نظام به اثر قربانی فدایان و مجاهدین امارت اسلامی روی کار آمده است که رویای دیرنه این ملت تحقق یافته است.
والی جدید پنجشیر افزود که ملت افغانستان با شعار دین زندگی کرده است و بدون آن هیچ شعار را قبول نمی‌کند، این ملت بیش از چهل سال در برابر جریان‌هایی که در تلاش نابودی تفکر اسلامی بودند، ایستادگی کرده است، امروز به نصرت خداوند متعال این رویا عملی شده است. مبارزه ملت مجاهد افغانستان در برابر روس‌ها، انگلیس‌‍ها و مبارزه بیست ساله در برابر اشغال امریکا‌- صلبی‌ها- نماد تفکر اسلامی و ایثار ملت مسلمان افغانستان است.
والی جدید ولایت پنجشیر، خطاب به مردم این گفت:من به عنوان عسکر امارت اسلامی و خادم ملت پنجشیر تمام سعی و تلاشم را برای تنظیم امور و همچنان حل مشکلات در این ولایت به خرج خواهم داد و کارهای نیمه تمام را به اتمام خواهیم رساند. فتوای شما پاسخ دندان شکن برای کسانی است که در تلاش برهم زدن امنیت و بغاوت هستند، اما فتوای علما و حمایت مردم پنجشیر از نظام امارت اسلامی نشان داد که ملت با نظام امارت اسلامی است.
همچنان مولوی محمد محسن هاشمی، والی قبلی پنجشیر و سرپرست اداره عالی تفتش، در این مراسم گفت که مدت هفت ماه به عنوان خادم ملت پنجشیر در این ولایت وظیفه کردم، امیدوارم که کوتاهی و خطایی صورت نگرفته باشد و اگر کوتاهی و تقصیر پیش آمده باشد، مرا ببخشید.
او گفت که تلاش ما در هر مکان و کرسی که باشم، برای تحقق اهداف و آرمان‌های است که خون های هزارها فدایی و استشهادی برای آن ریخته است، ما تعهد کردیم که این اهداف را تحقق ببخشیم.
سرپرست اداره عالی تفتش گفت: وعده ما به ملت پنجشیر خدمت کردن و باز بودن دروازه ولایت به روی همه مردم بود، امیدوارم پس از این نیز این روند ادامه یابد تا مردم به صورت درست پیامد نظام امارت اسلامی را درک کنند.
به گفتۀ او، ملت پنجشیر در رأس علما از نظام امارت اسلامی حمایت می‌کنند، فتوای علما سراسری پنجشیر که چند قبل علیه مخالفین صادر شد، پیام قوی را به دنبال داشت وبه کسانی که خود صاحب پنجشیر فکر می‌کردند، تفهیم کرد که صاحبان اصلی پنجشیر کسانی هستند که در داخل این ولایت زندگی می‌کنند و آن فراری ها تیکه‌داران جایگاه در داخل پنجشیر ندارند و اگر در تلاش ناامنی سازی این ولایت باشند، بدانند این یک خواب و خیال خام است.
همچنان، مولوی قیام الدین حنیف، در این مراسم با اظهار قدردانی از کارکرد مولوی محمد محسن هاشمی و تدبیر که امور مدیریت والی قبلی این ولایت، گفت، امیدواریم که والی جدید ولایت پنجشیر با همین روش هماهنگی میان ادارات نظامی- ملکی ولایت را حفظ و برنامه‌های نیمه کاره را به اتمام برساند.
او گفت که روی زندکی معیشتی مردم این ولایت توجه بیشتر شود و زمینه فراهم کردن کار برای جوانان نیز باید در اولویت قرار داده شود.
مفتی فضل الهادی، امین رییس استخبارات ولایت پنجشیر، در این مراسم گفت که پنجشیر از تمام ولایات کشور امن است، فتوای علما سرتاسری ولایت پنجشیر پاسخ دندان شکن برای کسانی بود که خواب ناامن سازی و سنگر سازی در پنجشیر را در سر می‌پرورانیدند.
همچنان، مولوی عبدالله سدید، رییس مرافعه ولایت پنجشیر با اشاره به کارکردهای نیک و خوب والی قبلی ولایت گفت، تغییر و تبدیل یک اصل است، امیدواریم با تبدیلی‌های که صورت می‌گیرد، تلاش بیشتر برای خدمت‌گزاری نیز صورت بگیرد.
رییس محکمه مرافعه ولایت پنجشیر همچنان گفت، مسایل مهم برای مردم پنجشیر امنیت که امروز الحمد الله تأمین است، ملت مسلمان از یک نظام اسلامی تفنیذ شریعت و تطبیق آن را توقع دارند که الحمد الله این نظام حامی آن است. ختم/ باختر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا