اخبارجهان

واکنش امریکا به تصویب قانون هسته یی در کوریای شمالی

کابل، ۱۹ سنبله، باختر

قصر سفید در واکنش به امضای قانون هسته یی شدن کوریای شمالی، گفت امریکا دیپلوماسی با پیونگ یانگ را دنبال می کند.

آژانس باختر به نقل از آژانس خبری اناتولی، قصر سفید پس از تصویب قانون هسته‌ یی شدن رسمی کوریای شمالی توسط رهبر این کشور اعلام کرد، امریکا به دنبال از سرگیری مذاکرات دیپلوماتیک با کوریای شمالی است.

به نوشته آژانس آناتولی، کارین ژان پی ‌یر، سخنگوی قصر سفید در گفتگو به خبرنگاران گفت، کوریای شمالی همچنان به پیش ‌قدم شدن‌ های ما برای مذاکرات پاسخ نداده است.

ژان پی ‌یر اظهار داشت، ما به جستجوی دیپلوماسی ادامه می ‌دهیم و آماده ‌ایم بدون پیش ‌شرط نشست داشته باشیم.

او با اشاره به کوریای شمالی گفت، امریکا همچنان بر ادامه هماهنگی نزدیک با متحدان و شرکای ما برای رسیدگی به تهدیدات ایجاد شده از جانب جمهوری دموکراتیک خلق کوریا و پیشبرد هدف مشترک ما برای خلع سلاح کامل هسته ‌یی شبه جزیره کوریا متمرکز است. در این تغییری ایجاد نشده است.

کوریای شمالی پیش از این اظهار نظرها اعلام کرده بود با تصویب یک قانون جدید، قوای نظامی را ملزم به دست زدن به حمله هسته ‌یی پیشگیرانه در صورت تلاش یک کشور برای سرنگون کردن کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی کرده است.

این قانون، کوریای شمالی را به عنوان یک کشور مسلح به تسلیحات هسته ‌یی اعلام و تاکید کرده، پیونگ یانگ هرگز از این تسلیحاتی که به گفته کیم جونگ اون برای مقابله با امریکا ضروری است، دست نخواهد کشید.

سید مصطفی میری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا